Екс-прем'єр Павло Лазаренко у жовтні має дати відповідь про свої умови укладення угоди зі слідством, яка дасть змогу поділити 220 млн доларів, що знаходяться під арештом.
Про це повідомив у коментарі "Укрінформу" генпрокурор Юрій Луценко у середу.
"Громадянин Лазаренко до другої половини жовтня має дати відповідь американській владі про готовність укласти угоду зі слідством", - сказав він.
Генпрокурор зазначив, що однією з умов Лазаренка укладення угоди зі слідством є закриття відносно нього економічних кримінальних справ в Україні.
"Адвокати Лазаренка були в Генпрокуратурі. Вони цікавилися перспективою економічних справ тут. Їх перспектива очевидна. Строки давності давно минули, а, на скільки я розумію, це одна з умов Лазаренка для укладення угод з владою США про розподіл коштів, які, ймовірно, будуть конфісковані", - зазначив Луценко.
Він розповів, що українська сторона заявила про свої претензії на відшкодування суми, яка у ході слідства була доведена, що має походження з України.
"Як тільки Лазаренко скаже "так", Україна і Америка зустрінуться і приймуть рішення стосовно узгодження розподілу. Після цього нам доведеться підписати якісь документи, якими ми знімемо українські арешти. Зараз арешти на активах лежать американські і українські", - пояснив генпрокурор.
Він уточнив, що наразі під арештом перебуває близько 220 млн доларів. Після укладення угоди Лазаренка зі слідством частина цієї суми має відійти США на оплату технічних витрат, а також виплати експертам і суддям. Частина коштів відійде Україні, ще частина - іншим п'ятьом країнам, у банках яких знаходяться заморожені кошти Лазаренка.
"Це достатньо складна робота, але 75 відсотків її ми пройшли",- резюмував Луценко.
Як відомо, Павло Лазаренко очолював уряд України з червня 1996 по липень 1997 року. У 1998 році він став народним депутатом та очолив парламентську фракцію "Громада". Лазаренка було заарештовано в США в лютому 1999 року з панамським паспортом, він провів у в’язниці в очікуванні процесу близько чотирьох років. У червні 2003 року його випустили під заставу в розмірі 65 млн доларів, проте 1 жовтня 2008 року екс-прем’єр вирішив повернутися до американської в’язниці, заявивши, що побоюється за своє життя.
Прокуратура обвинувачувала Лазаренка у здирництві, шахрайстві, перевезенні викрадених коштів та відмиванні в 1994-1999 роках майже 280 млн доларів. Також Лазаренко фігурує в оприлюднених навесні 2016 року матеріалах про власників великих офшорів, які грунтуються на даних "Панамського архіву" – збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca.
10-10-2018, 15:55
0
893