Австралійські вчені з Університету Квінсленда спільно з вченими Університету Плімута (Великобританія) провели дослідження, під час якого перевірили залежність результатів схуднення від візуалізації кінцевого результату і мотивації.
Результати експерименту були опубліковані в International Journal of Obesity, повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert!.
Всього в дослідженні взяли участь близько 140 добровольців, яких розділили на дві групи.
Перша група займалася за спеціально розробленою методикою Functional Imagery Training (FIT), в основі якої лежала візуалізація кінцевого результату. Випробовуваних просили уявити, як вони будуть себе відчувати, коли зможуть схуднути, що зможуть собі дозволити і як зміниться їхнє життя після цього.
Друга група займалася за методикою Motivational Interviewing (MI), сенс якої полягає в мотиваційних бесідах і розмовах.
Як наголошується в дослідженні, ніяких додаткових дієтичних рекомендацій або інформації добровольцям не пропонували.
У підсумку через шість місяців група, що займалася за методикою FIT, втратила в середньому 4,11 кілограма. При цьому випробовувані з другої групи схудли лише на 0,74 кілограма.
Що найцікавіше, ефект від FIT зберігся і після закінчення експерименту – за наступні шість місяців добровольці втратили ще 6,44 кг (в порівнянні з 0,67 кг в групі MI).
https://24tv.ua/psihologiya_tag5535
26-09-2018, 00:28
0
1 431