Робота в нічний час доби негативно впливає на стан здоров'я жінок і може бути смертельно небезпечною. Про це заявляє група дослідників з університету Монреаля в Канаді, повідомляє науковий сайт Medical Xpress.
Вчені з'ясували, що у жінок, які працюють вночі, збільшується ризик раку молочної залози. У дослідженні взяли участь понад 13 тисяч жінок з Австралії, Канади, Франції, Німеччини та Іспанії. Середній вік випробовуваних досягав 55-59 років. З них 6,1 тисячі добровольців був поставлений діагноз рак молочної залози. Серед усіх учасників експерименту було також проведено опитування для визначення факторів ризику розвитку злоякісних пухлин.
Виявилося, що ймовірність розвитку естроген-рецептор позитивного (ER-позитивного) раку і HER2-позитивного раку молочної залози збільшувалася з кількістю нічних годин, витрачених на роботу. Так, у жінок, що працюють три години після півночі, ризик збільшується на 12 відсотків. 10-годинна нічна зміна більше трьох ночей на тиждень збільшує цей показник на 80 відсотків.
При цьому показник приходить в норму тільки через два роки після відходу з нічної зміни. Дослідники пояснюють цей зв'язок порушенням циркадних ритмів та перешкоджанням секреції гормону мелатоніну, який має протипухлинну дію.
18-09-2018, 00:43
0
1 372