Не намагайтеся поєднати роботу і особисте життя – можливо це і економить ваш час, але призводить до негативних наслідків.
Дослідження постійно повторюють, що важливо висипатися. Сон робить нас бадьорішими, здоровішими і продуктивнішими. Але ми всерівно продовжуємо недосипати. Пора змінити спосіб життя, якщо ви помічаєте за собою такі звички.
3 звички, які шкодять вашому сну
1. Брати роботу додому
Багато людей відповідають на робочу скриньку з телефону, вже лежачи в ліжку. Це погано впливає на сон. Синє світло, яке випромінюють екрани смартфонів і ноутбуків, перешкоджають виробленню мелатоніну. Цей гормон викликає сонливість і регулює цикли сну. Виходить, електронні пристрої штучно підтримують в нас бадьорість.
До того ж інтерактивна природа технологій перезбуджує мозок. За годину-дві до сну не варто займатися тим, що його стимулює. Дайте мозку поступово розслабитися. Інакше вам буде складніше заснути, а вночі ви будете прокидатися.
Спальня повинна бути місцем для відпочинку і розслаблення. Залиште роботу і електронні пристрої за її межами.
2. Вживати занадто багато кофеїну
У помірних кількостях кава корисна. Вона покращує пам'ять і увагу. Проте кофеїн – це наркотик. Вона довго виводиться з організму. Якщо випити його ближче до вечора, то це цілком може вплинути на сон.
Багато людей прокинувшись млявими, поспішають випити подвійний еспресо, щоб підбадьоритися. Але ви отримали б цю бадьорість безкоштовно, якби повноцінно виспалися. Згодом організм звикає, доводиться пити все більше і більше кави, щоб отримати той же ефект. Утворюється замкнуте коло: ви мало спите, п'єте більше кави і через це спите ще гірше.
Щоб розірвати його, поступово відмовтеся від кофеїну. Або хоча б не пийте кави після обіду.
3. Не дотримуватися розпорядку сну
Він потрібний не тільки дітям. Поки ми спимо, клітини організму оновлюються і відновлюються. Процес проходить ефективніше, якщо дотримуватися регулярний розпорядок сну.
Під час сну відновлюються м'язові тканини, а в мозку відбуваються різні процеси. Консолідуються спогади, зміцнюються зв'язки між нейронами. З організму виводиться аденозин, який пригнічує бадьорість і готує нас до сну.
Розрахуйте, у скільки вам потрібно вставати на роботу. Потім відніміть від цього вісім з половиною годин. От і все. Тепер регулярно лягаєте спати в цей час.
1-04-2018, 00:00
0
1 487