27 грудня
1932 - в розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв "Рейдіо-Сіті Мьюзик-холл", розрахований на 5945 місць. З тих пір його відвідало більше 300 мільйонів глядачів, що побували на прем'єрних показах фільмів, спектаклях, концертах.
1932 - вийшла постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та "обов'язкового запису паспортів" (за нею переслідувались, зокрема, кобзарі як люди, що "не проводять громадсько-корисної роботи").
1945 - у Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Міжнародного банку реконструкції і розвитку (більш відомий як Світовий банк). МВФ почав свою діяльність в 1947 році.
1959 - від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло більше 50 тисяч осіб, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30-и градусів.
1979 - за рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану. Цього ж дня було проголошено, що новим правителем Афганістану став Бабрак Кармаль, котрий, перебуваючи у Ташкенті (Узбекистан), повідомив співвітчизників про зміну керівництва країною по радіо - три дні перед тим радянські групи командос "Грім" і "Зеніт" взяли штурмом президентський палац в Кабулі і вбили главу афганського комуністичного режиму Хафізуллу Аміна. Інтервенція Радянського Союзу в Афганістан, що завершилась у травні 1988 року, так і не припинила громадянську війну в країні і коштувала СРСР не тільки життя 15 тисяч громадян та близько 50 мільярдів доларів прямих матеріальних затрат, але й привела до різкого загострення стосунків із США, країнами Західної Європи та Китаєм.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-12-2017, 09:35
0
1 162