Фахівці NASA створили з фотографій телескопів незвичайне відео, де можна розгледіти полярні сяйва на найбільшій планеті Сонячної системи.
Про це пишуть на Space.com.
На відео можна побачити, що сяйва на північному і південному полюсі Юпітера не синхронізовані. Ті ж висновки підтвердили і астрономи, які провели ряд досліджень у космічних обсерваторіях XMM-Newton і Chandra в 2007 і 2016 роках. Саме за допомогою даного устаткування вдалося скласти карту рентгенівських випромінювань планети.
Науковці змогли ідентифікувати плями активності на полюсах, де кожна "гаряча точка" може охоплювати площу, рівну приблизно половині поверхні Землі. Пульсація сяйва на південному полюсі Юпітера відбувається з частотою в 11 хвилин, а на протилежному боці це явище характеризується нестабільністю і частота пульсації може змінюватися.
"Щоб зрозуміти, чому так відбувається, в майбутньому вчені планують об'єднати дані з обсерваторій Chandra, XMM-Newton і космічного апарату Juno, який в даний час знаходиться на орбіті Юпітера. Вони сподіваються виявити джерело на п'ятій планеті від нашого Сонця", – зазначили дослідники в ролику.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.