27 вересня православні та греко-католики відзначають Воздвиження Чесного Хреста.
"Свято Воздвиження було встановлено на згадку про віднайдення та воздвиження Господнього Хреста. Ця знаменна подія відбулася в 325-326 роках за імператора Костянтина Великого, який став християнином і легалізував християнську церкву в Римській імперії, – розповів настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці отець Валерій Сиротюк. – Його мати, свята рівноапостольна Олена, на прохання сина поїхала до Єрусалима, щоби знайти місця, пов’язані з подіями земного життя Ісуса Христа, а також відшукати хрест, на якому він був розп’ятий. Християнська святиня була віднайдена під храмом язичницької богині Венери. Цього дня у церквах здійснюється обряд воздвиження Господнього Хреста. Його прикрашають квітами та кольоровими стрічками, високо піднімають та опускають над землею. Це день суворого посту.
У народі кажуть: "На Здвиження земля движиться ближче до зими". Від цього часу птахи відлітають у вирій, змії заповзають у нори, а ведмеді готуються до зимової сплячки. "Цього дня люди намагаються не йти до лісу, щоби не натрапити на гадюк, що повзуть до своїх нір. І не починали жодних нових справ, бо вони могли закінчитися невдачею, – говорить етнограф Микола Шкрібляк. – Після Воздвиження у селах починали квасити капусту. Влаштовували посиденьки, які зазивали "капусниками".
Народні прикмети*Птахи дружно відлетіли у вирій – чекай суворої зими.
*Журавлі полетіли на Микити (28 вересня) – Покрова (14 жовтня) буде морозною; не полетять – зима настане пізніше.
*Павутиння стелиться повсюдно – до тепла; мало павутиння – на суху осінь.
*Добре вродив щавель – на теплу зиму.
*Гуси летять високо – осінь буде тривалою.
*Гуси свійські тримають дзьоби в пір’ї – перед заморозками.
*Сире літо, а тепла осінь – довгою буде зима.
*Бабине літо непогідне – осінь суха.
*Дощ уранці, що бабині танці; дощ в обід – запрягай, додому їдь!Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-09-2017, 10:50
0
1 903