В Альфа-Банку Україна – новий лідер. Чех Іван Світек. З лютого він відповідає за стратегію розвитку, операційну діяльність і об'єднання Альфа Банку та Укросоцбанку. Після об'єднання двох фінустанов це буде найбільший комерційний недержавний банк в Україні. Він працює в Україні більш ніж 15 років. Понад 4,5 тис. співробітників щомісяця отримують офіційну зарплатню на картки. Альфа – справний платник податків до бюджетів усіх рівнів, а серед комерційних банків за обсягом сплачених податків – у першій трійці.
Пан Світек близько двох місяців в Україні та вже встиг познайомитися з Україною та українцями. А нещодавно дав своє перше інтерв’ю "Економічній правді" про те, чому він, управлінець високого рівня, який свого часу брав участь у реформуванні чеської економіки в уряді
Вацлава Клауса, працював на топ-посадах у найбільших світових корпораціях –
Citibank, Pepsi Cola Intarnational, General Electric, Home credit, сьогодні працює в Україні. Це для нього вже восьма країна. Він вільно розмовляє 4 мовами, а освіту отримав у США.
"Я завжди йшов туди, де, з одного боку, значні ризики, а з іншого – величезний потенціал щось побудувати та зробити. Я вважаю, що за правильних умов Україна може дуже добре вирости. Також вважаю, що зможу своїм досвідом допомогти цій країні", – каже він.
Що й казати, пан Світек має значний досвід реформаторської роботи. За три роки роботи в команді реформатора Вацлава Клауса уряд Чехії зміг втілити низку непопулярних на той час реформ, які дали змогу Чехії стати однією з найсильніших країн у Східній Європі.
Водночас Україна за браком власних результативних напрацювань та через "тупцювання" реформ знову звертається до європейського та світового досвіду. До когорти відомих іноземців-реформаторів, які активно представлені в державному управлінні, у бізнесі з’являється не менше гідних кандидатур управлінців-експатів. Хочеться вірити, що всі їхні та наші сукупні зусилля колись таки виллються в реальні зміни в житті пересічних українців. Принаймні
Іван Світек вірить у це. На запитання, чи має Україна шанс стати розвиненою європейською державою, він зазначає: "Шанс є. Я б тут не був, якби вважав по-іншому. Я бачу величезне бажання середньостатистичного українця, щоб країна пішла в цьому напрямку".
А про те, як, власне, він сам та компанія, яку він очолює, – Альфа-Банк – зможе впливати на суспільство, говорить:
"Якщо ми побудуємо хороший, ефективний та технологічний банк в Україні – лідера на ринку, лояльного до своїх клієнтів і співробітників, який здатний генерувати прибуток, не вимагає додаткового капіталу, у якого відкрита культура, то це буде ще одним імпульсом впливу на розвиток країни".Щодо питання приналежності самого бізнесу Альфа-Банку пан Світек зазначає: "У двох із п'яти наших акціонерів коріння з Росії, але ми міжнародна група. У нас головний офіс в Люксембурзі. Наші акціонери живуть у різних країнах: Великобританії, Латвії та Ізраїлі. А троє – вихідці з України. Михайло Фрідман насправді українець. Якщо він не українець, то я не чех".
Він також додає, що серед акціонерів банку та всього банківського холдингу (зі штаб-квартирою в Люксембурзі) є італійський фінансовий гігант UniCredit, і наголошує, що банк є приватним комерційним і не має жодної копійки державних коштів – ані російських, ані будь-яких інших.
А щодо протестів проти банків, які час від часу виникають, зазначає: "Якщо Україна хоче бути частиною Європи, то для цього також треба приймати європейські цінності. Я точно знаю, що в Європі так суперечки не вирішуються, не кидаються камінням, не розбивають чуже майно. Громадянська позиція має право на відстоювання через діалог".
Ліцензія НБУ №61 від 05.10.2011р.
18-05-2017, 08:00
0
1 200