Сьогодні Міжнаро́дний жіно́чий де́нь (англ. International Women's Day) — щорічне свято, що відзначається 8 березня.
Започатковане як пролетарське феміністське свято Міжнаро́дний де́нь жіно́к-робітни́ць. Починалось як соціалістичне політичне свято. Є спільним для культур переважно країн колишнього "радянського блоку".
Вперше святкувалося 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом XX століттявідзначалося в СРСР та країнах соцтабору як державне свято.
1977 року, за радянської ініціативи, отримав статус міжнародного дня — рішенням Організації Об'єднаних Націй день називається (повна назва): Міжнаро́дний де́нь боротьби́ за права́ жіно́к і міжнаро́дний мир.
День став символом фемінізму й антисексизму. У деяких країнах, у яких відзначається день, жінки отримують подарунки та квіти. Цей жест багато феміністок, однак, знаходять недоречним, оскільки вони вважають, що день повинен привернути увагу до статевої рівності.
Ідея Міжнародного жіночого дня була прийнята Кларою Цеткін (Соціал-демократична партія Німеччини) на великій жіночій зустрічі, організованій Соціалістичним Інтернаціоналом у Копенгагені 26 і 27 серпня 1910 року. Понад 100 учасниць із 17 країн вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день — день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.
Дата 8 березня була започаткована на ІІІ комуністичній Інтернаціональній зустрічі в 1921 році.
Протягом 1920-х і 1930-х років цей день був найбільш помітним як соціалістичний жіночий день.
У СРСР з 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року, Міжнародний жіночий день став неробочим днем. Вихідним цей день є і в Україні.
Згідно з результатами дослідження, проведеного в Україні Соціологічною групою "Рейтинг" у період 1–17 лютого 2012 р., абсолютна більшість опитаних громадян (91 %) не підтримують ідею скасувати свято 8 березня. Підтримують — лише 5 %. Ще 4 % не змогли визначитися з цього питання. 86 % опитаних відповіли, що будуть цього року святкувати 8 березня, не будуть — 14 % (Вікіпедія)
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-03-2017, 10:42
0
3 354