3 березня
1861 - російський імператор Олександр II підписав маніфест про скасування в країні кріпацтва. Слідом за Західною Європою, де ще з 1760-х по 1840-і роки було ліквідовано особисту залежність селян від поміщиків, російський імператор Олександр II підписав маніфест про відміну у країні кріпосного права. Опублікований 15 березня, він приніс свободу 22,5 мільйонам кріпаків,які однак, не ставали власниками оброблюваної землі - відчужена у поміщиків, вона передавалась сільським громадам, які розподіляли її порівну серед сільських жителів.
1866 - у Києві відкрито публічну бібліотеку (тепер — Національна парламентська бібліотека України).
1915 - в Нью-Йорку відбулася прем'єра найвидатнішого німого фільму всіх часів — "Народження нації". Події у фільмі розгортаються протягом та після громадянської війни в США, фільм був поставлений режисером Девідом Гріффітом. Це одна з найвидатніших робіт в історії кінематографу і найуспішніший фільм тих часів. Картину відрізняють використання багатьох інноваційних технічних досягнень, а також виправдання расової нерівності та прославляння Ку-клукс-клану.
1918 - у Брест-Литовському підписано Брестський мир. Брестський мир - мирний договір між Радянською Росією з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією - з іншого за участі України. Радянський уряд зобов'язався вивести свої війська з України і вирішити прикордонні питання з урядом УНР.
3-03-2017, 10:15
0
3 592