Унікальне повне сонячне затемнення земляни зможуть побачити 21 серпня. Тоді Місяць повністю затулятиме Сонце. А кільцеподібне сонячне затемнення відбудеться 26 лютого. Можна буде побачити обідок навколо Сонця, який нагадуватиме віночок.
У цьому році нам також пощастить стати свідками двох місячних затемнень. 11 лютого станеться напівтіньове місячне затемнення. Зміну яскравості освітлення Місяця не можна буде фіксувати неозброєним оком, а лише з допомогою біноклів і телескопів. У разі, коли Місяць потрапляє під тінь Землі частково, астрологи говорять про часткове місячне затемнення. Спостерігати його можна буде 7 серпня. Жителі всіх континентів, крім Америки, зможуть побачити це дивовижне явище.
– Ще в VII столітті до нашої ери жерці Месопотамії прорахували циклічність, з якою відбуваються сонячні та місячні затемнення, і прогнозували їх з абсолютною точністю, – пояснив учитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею № 1 Пауль ПШЕНІЧКА. – Споконвіку з цими явищами пов’язували різні природні катаклізми та катастрофи. У ці дні справді відбувається підвищення активності Світового океану, внаслідок чого погіршується самопочуття людей. Причому сонячне затемнення впливає набагато гірше. Сонячне затемнення трапляється тоді, коли Сонце, Місяць і Земля знаходяться на одній прямій лінії. Під час повного сонячного затемнення Місяць повністю затуляє Сонце. А під час кільцевого, проходячи між Сонцем і Землею, Місяць здається меншим у діаметрі й на небі утворюються своєрідні "кільця". Місячне затемнення можна спостерігати тоді, коли Земля опиняється між Сонцем і Місяцем. Тоді тінь від нашої планети падає на Місяць, який стає криваво-червоний. Люди здавна боялися цього природного явища, оскільки не могли його пояснити з наукової точки зору. Але затемнень – сонячних чи місячних – не треба боятися. Зараз можна з великою точністю визначити, коли вони відбуватимуться навіть протягом тисячоліття.
За кілька днів до та після сонячного чи місячного затемнення лікарі радять поберегтися метеозалежним людям, гіпертонікам, хворим із проблемами серцево-судинної та нервової систем. І попереджають, що це явище може негативно позначитися на самопочутті навіть практично здорових людей. Сонячне затемнення більше впливає на фізіологічну роботу організму: підвищується ризик серцево-судинних захворювань, порушується робота мозку, загострюється вегетосудинна дистонія, виразкова хвороба шлунку та кишечнику, у жінок порушується менструальний цикл. Частішають випадки інфарктів та інсультів. Особливо небезпечний цей період для гіпертоніків. Місячне затемнення негативно впливає передусім на психіку. Організм стає дуже чутливим до ліків, хімічних препаратів та алкогольних напоїв.
Лікарі радять за три дні до затемнення розпочати вживати адаптогени: настоянку китайського лимонника, женьшеню, елеутерококу (двічі на день по 20-30 крапель). Вранці та ввечері слід приймати контрастний душ, що сприятиме поліпшенню кровообігу.
4-02-2017, 16:22
0
5 239