RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як вдягатися в морози і дорослим, і дітям: практичні поради

Як вдягатися в морози і дорослим, і дітям: практичні поради


Цього року синоптики прогнозують досить холодну зиму, особливо у порівнянні з двома попередніми. Ось і зараз стовпчик термометра стабільно тримається нижче нуля. А щоб це не відбилось на нашому здоров’ї, варто знати деякі секрети правильного утеплення.

Журналісти сайту "24" підібрали найдієвіші поради як правильно одягатися в морози, щоб не відчути нищівного впливу холоду.

Сильні морози

Хоча деякі лікарі стверджують, що помірний холод корисний для організму, все ж таки пекучий мороз може тільки нашкодити. Тому ми підібрали для вас низку правил про те, як правильно вдягатись в морози:

1. Не вдягайтесь, як капуста. Багато шарів не допоможуть захиститися від холоду і пронизливого вітру.

2. Вдягайте термобілизну. У крайньому випадку можна використати вовняну. Про синтетику на період морозів бажано забути.

3. Верхній одяг не повинен продуватись. Окрім цього бажано, щоб він нещільно облягав тіло. Взагалі, бажано, щоб між кожним шаром одягу був тоненький прошарок повітря, щоб не порушувати кровообіг в організмі.

4. Рукавички повинні бути вовняні або флісові.

5. Не виходьте з дому без теплого шалика і головного убору.

6. В жодному разі не можна закривати трикутник шкіри під носом, адже він відповідає за терморегуляцію організму. Це правило також стосується і діток.

7. Краще носити взуття на високій підошві. Бажано із собою мати запасну пару шкарпеток, на випадок, якщо промокнуть ноги.

8. Не варто курити на морозі, як і пити алкоголь, адже вони спочатку розширяють судини (за рахунок чого на кілька хвилин стає тепліше), а потім, навпаки, звужують (через це стає ще холодніше).

Харчування в морози

Бажано також приділити увагу їжі, а не тільки одягу. Адже від того, як ви харчуєтесь, залежить сприйняття вашим організмом навколишнього середовища. У холоди радять їсти бульйони, а також страви, наповнені корисними жирами.

Лікарі рекомендують відмовитись від холодної їжі та фаст-фуду, а також від газованої води.

Радять також пити багато теплого солодкого чаю і какао. І взагалі, якщо ви йдете на мороз на кілька годин, не буде зайвим взяти із собою у термосі теплого солодкого чаю або смачного бульйону.

Як вдягати дітей в холод

Найбільш важливе питання взимку для батьків – як правильно вдягнути дитину? Особливо, якщо дитині до двох років і вона ще не може сказати, холодно їй чи спекотно.

Одна з важливих рекомендацій – слідкуйте, щоб дитині не було жарко, адже малюк спітніє, а тоді може захворіти. В народі кажуть, що малюка треба вдягати на один шар більше, ніж себе. Якщо ж дитина вже старша (сама добре ходить і навіть бігає), то їй, в першу чергу, має бути зручно рухатись.

Ні в якому разі не закривайте ніс і рот шаликом, адже дитина буде дихати вологим повітрям, а це вкрай некорисно.

До шапочки бажано пришити зав’язки, якщо їх не було передбачено одразу. Адже через те, що шапка регулярно злазитиме з вух, ваша малеча може зрештою захворіти на отит.

Ручки малюка бажано загартовувати. Тобто, якщо на вулиці не дуже холодно, можна перші 5-10 хвилин не вдягати рукавички. А от якщо ви плануєте бавитись у снігу, то взагалі необхідно взяти із собою кілька пар.

Коли ж на вулиці температура опускається нижче 0 °C, з дитиною краще гуляти кілька разів на день, але не більше сорока хвилин. До того ж лікарі радять змащувати обличчя дитячим кремом, а носик – оксаліновою маззю.

І хоча зараз за вікном сніг і холод, все ж колись прийде весна, а потім і літо. Тому не зайвим буде ознайомитись батькам із тим, як потрібно вдягати дітей у теплий період часу.
Редактор: diana_vataman
29-01-2017, 04:51
Коментарів 0 Переглядів 2 156

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.