Соління можуть бути відповіддю на вічні пошуки щастя. І справа тут зовсім не в смаку: просто всі мариновані продукти мають заспокійливий ефект. Вони також дають мозку ферменти, що дозволяють активніше виробляти гормони радості.
Про це повідомляє Headinsider із посиланням на науковий журнал Smithsonian Magazine.
За даними науковців, невроз і хронічна тривога відмінно лікуються солоними огірками та іншими ферментованим продуктами. Квашення капуста, солоні помідори і болгарський перець – все, що зберігається в маринаді, дарує мозку позитивні емоції.
Науковим чином цей ефект вивчили в університеті Вільяма і Мері, главою дослідження був Метью Гілімір.
Його результати показали, що після того, як люди починають щодня їсти соління, у них знижуються симптоми соціальної тривоги і неврозу. Свого максимуму цей ефект досягає вже через місяць. Але щоб він зберігався, їсти соління треба щодня.
І ось цей "анксіолітичний ефект" був опублікований в "Національному центрі інформації в галузі біотехнологій" США.
Якщо коротко, то суть в тому, що шлунок – це насправді наш "другий мозок". Можливо, ви чули, що людям, які страждають на клінічну депресію, прописують антидепресанти, що містять синтетичний серотонін – нейромедіатор, якого здорового мозку вистачає, а мозку людини в депресії – ні.
Так ось. Дивно, але факт: 90% усього серотоніну в нашому організмі перебуває і виробляється в шлунку.
Соління і кисломолочні продукти чинять позитивний ефект на систему травлення, тому що в них багато пробіотиків. Їх поява, в свою чергу, дозволяє вироблятися серотоніну.
Крім того, вчені встановили, що як правило у всіх людей очевидна залежність: що здоровішим є шлунок, то здоровішим є мозок. Це відбувається як раз через серотонін: якщо його достатньо, ви – весела і позитивна людина; а якщо ні – то зануда, який постійно всього побоюється.
29-01-2017, 01:31
0
4 755