Будь-яка жінка знає, як зберігати крупи, щоб у них не з'явилися шкідливі комахи. Однак іноді така оказія все одно трапляється, і далеко не завжди винна господиня.
Лікарка загальної практики-сімейної медицини, дієтологиня клініки дієтології "Самойленко" Надія Тарас ексклюзивно в коментарі УНІАН розповіла, чи становлять загрозу жуки в крупах і як запобігти їхній появі.
Експертка каже, що жучки в крупах з'являються через неправильне зберігання сипких продуктів - у нещільно закритому посуді, за високого рівня вологості та температури навколишнього середовища. Ще однією з причин появи жучків може бути те, що крупи перебувають у поліетиленових пакетах - через них можуть проникати личинки. Правильно крупу зберігати в скляних герметичних контейнерах. Посуд має щільно закриватися.
Чи небезпечні для людини жучки в крупі? Дієтолог вважає, що самі по собі вони не несуть загрози для здоров'я людини, але таке борошно або крупу не рекомендують вживати в їжу, оскільки продукти життєдіяльності комах токсичні та можуть провокувати алергійні реакції. Алергія може проявлятися, зокрема, почервонінням шкіри, свербінням, висипаннями.
Після того, як ви помітили в крупі чи борошні жучків, ці продукти можна просіяти через сито, відкинути комах, але це не означає, що проблему вирішено.
Якщо в крупі ви побачили тільки одного жука, то, найімовірніше, вона вже заражена й іншими особинами та яйцями. Найкраще викидати продукти, в яких завелися жучки.
Якщо вам шкода викидати продукти, але вже з'явилися жучки в крупі - як позбутися, радить експерт. Можна знезаразити - просіяти через сито та просмажити в духовці впродовж години за температури не більше 50 градусів або заморозивши на 3-4 дні в морозилці. Однак цей метод "працює", тільки якщо жуків небагато. За великої їхньої кількості заражений продукт все-таки доведеться віднести на смітник.
Окрім порад лікаря, існує кілька народних методів, як позбутися жучків у крупах до їхньої появи там. Найпоширеніший і найефективніший - покласти прямо в банку з борошном або крупою (якщо не хочете, аби крупи мали присмак, можна покласти поруч з ємністю) один із популярних продуктів - зубчики часнику, перець чилі або лавровий лист. Усі три варіанти, особливо лавровий лист від жучків у крупі, працюють безвідмовно - запаху цих спецій комахи не переносять, тому навіть не подумають "розбити табір" в одній із ємностей для сипучих.
Ці народні засоби від жучків у крупі коштують копійки, тому кожна господиня зможе дозволити собі таку гарантію безпеки. Однак досвід показує, що крім закладання в банки з борошном і крупами тих чи інших продуктів, варто 1-2 рази на місяць протирати шафку слабким розчином оцту й оглядати ємності на предмет наявності непроханих гостей. Пильність допоможе вам вчасно виявити шкідників, якщо раптом вони забредуть до вас додому.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-11-2024, 23:55
0
624