RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Захистила сина – і отримала шість куль


На Путильщині нещодавно сталася трагедія. Чоловік хотів вбити дитину, жінка її захистила. Нині вона лежить у лікарні з численними ранами і потребує допомоги.

Христина Попюк уже місяць лікує численні вогнепальні поранення. Так їй за розлучення помстився чоловік, який хотів вбити її однорічного сина. 22-річна жінка розповідає свою історію. Завагітніла, мала вийти заміж, вже й дату весілля назначили. Але хлопець чомусь вирішив, що дитина не від нього, і покинув Христину. На останніх місяцях вагітності вона зустріла іншого хлопця. Добре ставився, два місяці зустрічалися, а потім він запропонував одружитися і дитину записати на себе. Погодилася, та навіть уявити не могла, що на неї чекає далі.

– Ми прожили півроку, а потім Радик почав поводитися дивно. Казав мені, щоб я не давала дитині їсти, не клала її біля себе у ліжко, щоб до хати не приходили мама та бабця, щоб я ні з ким не спілкувалася, – пригадує Христина. – Чоловік нічого не хотів робити. Такого терпіти не могла, тому вирішила з ним розлучитися. Після цього він почав мені погрожувати. Нас одразу не розлучили, бо є маленька дитина, а чоловік сказав, що розлучення мені не дасть. Я щодня отримувала десятки sms-ок і дзвінків. Радик казав: "Якщо ти не будеш зі мною – не будеш ні з ким. Або незабаром тобі не треба буде ні дитини, ні мами, я тебе вб’ю". Телефонував мамі, казав, що батьки можуть мені труну замовляти. Про всі ці погрози знав наш дільничний міліціонер Василь Дробот, я до нього зверталася. Але він лише мені казав: "Не хвилюйся, спи спокійно. У мене все під контролем". Дільничний лише раз викликав Радика у Путилу на розмову, а той і далі продовжував погрожувати. Я жила у постійному страху. Налякана була і моя сім’я.

Не пробачу дільничному, що він так нічого і не зробив. Він міг цьому запобігти. Тож будемо писати на дільничного скаргу в прокуратуру.
У 2013 році дівчина повторно подала на розлучення, засідання призначили на 26 серпня. 21 серпня у сім’ї Христини спочатку було, як звичайний будній день. Трагедія сталася обідньої пори, коли Христина вкладала сина спати.

– Бабця пішла до кухні, а я зайшла до хати вкласти малого спати і, як на зло, не зачинила двері, – пригадує Христина. – Лягла поряд із дитиною на ліжко і набрала маму. Почула, як у дверях клацнув замок. За кілька секунд до кімнати увійшов Радик. Він був весь жовтий, з павутиною на голові, а в руках тримав дробовик. Говорити я вже не могла, але телефон був ввімкнений і мама все чула. Радик телефон вибив з моїх рук. Я почала казати, що готова йти з ним, а він вимагав, щоб я поставила перед ним дитину, і вже націлився на сина. Я різко кинула сина на підлогу, але Радик вже вистрелив і куля потрапила мені в правий бік. Я впала, чоловік підійшов до мене. Цієї миті думала, що мені робити, помирати – не можна. Боялася, що він побачить, що я жива, і знову вистрелить, тому заплющила очі й не рухалася. Тоді Радик вистрелив у себе.

Вже після цього збіглися родичі, сусіди. Малий весь цей час плакав, кричав "мама", торкався мого обличчя. А я просила брата, щоби врятували мене, якщо ж помру – щоб виховали Дениска. Потім вже не могла говорити. Наша сільська медсестра перша надала мені допомогу, а згодом "швидка" забрала мене у Путилу. Перше, що я запитала у лікаря на операційному столі, чи житиму. Він сказав: "Будеш". Крізь мене, пройшло шість куль. Вони забилися у стіну, а одна – застрягла у ребрі. Це Бог так дав, що дитину не зачепило, а я залишилася жива.

У Путилі мені зробили першу операцію. Відрізали частину шлунка, печінки, підшили плевру, з розтрощеного ребра дістали кулю. Але у мене не працювали легені. Тоді викликали лікарів із Чернівців: Олега Харабару, Ігоря Полянського, Аурела Руснака. Вони у Путильській лікарні зробили мені другу операцію і перевезли до лікарні у Чернівцях. Я не могла дихати, довелося підключати апарат штучного дихання. Я стільки систем отримала, стільки крові мені влили... У Путилі всі родичі та знайомі здавали кров. Потім мені розповіли, що лікарі казали, що це диво, що я вижила. Тепер чекаю на третю операцію. Лікарі кажуть, що я молодець, тримаюся. Головне – надію мати. Живу далі, бо знаю, що все має бути добре. Мама привозить синочка раз на тиждень. Він квіти мені приніс, за ручку тримає мене, обіймає.
Людмила ОСАДЧУК

Потрібна допомога
У лікарні з Христиною постійно перебуває батько Микола Шинкарюк. Щоб допомагати доньці, готувати, прати речі, панові Миколі довелося винайняти квартиру.
– Лікарі кажуть, що я вже йду на поправку: потроху сама їм, ходжу, – каже Христина. – Хоча у лікарні ще доведеться провести не один тиждень.
Нині лікування залежить від грошей. Деякими ліками допомогла Путильська лікарня. Але дорогі ліки доводилося купувати. Я майже два тижні була у лікарні, витрачала на ліки 1700 гривень на день. Тепер щодня витрачаємо на ліки 600-800 гривень. Тож якщо є люди, які можуть допомогти, будемо їм вдячні.
Номер телефону батька Миколи Шинкарюка (098) 936-21-94.

Коментарі...

"Ізолювати сімейного насильника не можемо"

Чи правильно поводився дільничний, чи міг він запобігти трагедії? Із цими запитаннями ми звернулися до Путильського райвідділу УМВС.

– Якщо людина звертається до дільничного щодо погроз, сімейного насильства, мають здійснювати заходи профілактичного впливу. Це винесення офіційного попередження про недопущення у подальшому громадянином якихось протиправних дій, – пояснює виконувач обов’язків начальника Путильського райвідділу міліції Микола Гладюк. – Якщо у сім’ї були застосовані заходи фізичного впливу, на порушника складають адмінпротоколи, які скеровують у суд. Суд визначає міру покарання.

Якщо є кілька офіційних заяв, громадянина можна поставити на облік як сімейного дебошира і перевіряти цю сім’ю. Але у нас немає можливості, за законодавством, вчиняти до сімейного насильника ізолювання.

Щодо дій дільничного, то я лише нещодавно на посаді, тому справу ще не вивчив.
У наступних номерах "МБ" розпитає у новопризначеного начальника, чи вжив дільничний всіх необхідних заходів.

Насильству неможливо запобігти

– Передбачити, що чоловік може вчинити насильство, чи запобігти йому неможливо. А у цьому випадку жінка мало знала хлопця, – каже психолог соціального центру Анжела Лобзун. – Тому порадила б, перш ніж одружуватися, добре вивчити людину. Самостійно вплинути на чоловіка, який вчиняє насильство у сім’ї, жінка не може. Його неможливо вмовити. Якщо зробив це вперше, зробить і вдруге. І не варто вірити жодним запевнянням, що більше цього не буде.

Якщо чоловік погрожує, потрібно звернутися до правоохоронців. Міліціонер після написання заяви повинен провести бесіду з порушником. Якщо не допомогло – порушити справу.

Допомогти можуть і соціальні служби, які є у кожному районі. Вони мають право звернутися у правоохоронні органи, а жінку відправити у соціальний центр, доки не вирішать питання з чоловіком. Цього року через насильство у сім’ї до нашого центру звернулося 12 жінок. Це жінки, які втекли від своїх чоловіків-насильників.
Якщо потрібна допомога, звертайтеся за номерами телефонів: (0372) 58-23-83, (095) 192-29-99.
4-10-2013, 17:30
Коментарів 0 Переглядів 3 257

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.