«Париж є у моєму списку!»

Життя / Людські долі
2 326
0
«Париж є у моєму списку!»

Сайт Галини "Все про доступний туризм для інвалідів" став лауреатом у номінації "Відкриття року".
До фіналу та призових місць дійшов тільки один сайт з України.

Сайт "Все про доступний туризм для інвалідів" Галина Сивка створила наприкінці минулого року. Нині його щомісяця відвідує чотири тисячі гостей. Це жителі і України, і Росії, і Казахстану, і Білорусі, і Німеччини та Ізраїлю. Переважно це активні люди віком 30-40 років. Спинальники, люди з порушенням слуху, зору.

"Зрозуміла, що потрапила у нішу"

– Створила сайт російською мовою, щоб розширити аудиторію, – розповідає Галина. – У мене була мета поділитися власним туристичним досвідом. Знаю, як важко відшукати інформацію для людей з інвалідністю: знайти доступний готель, забронювати квиток на літак тощо. Ми ж ділимося досвідом. Наприклад, сьогодні користувачка запитала, де купити пляжний візок для інвалідів. Ми ж на піску не можемо їздити – потрібен пляжний візок. Я знайшла контакти, надіслала адресу.

Вчилася створювати сайт самостійно: читала спеціальну літературу, шукала інформацію в Інтернеті. Це моя перша робота. Я зрозуміла, що потрапила у нішу. У мене з’явилися дописувачі.

Досвід подорожей у пані Галини солідний: лише за минулий рік вона побувала у чотирьох країнах Європи: Польщі, Німеччині, Угорщині, Румунії. Подорожувала і літаком, і автобусом. Подорожує навіть без жодного супроводу! Нині планує поїздку до Румунії. Летить із Чернівців літаком.

"Хочу поїхати
до Грузії, Iзраїлю"


Оптимізму Галини Сивки можна повчитися кожному. Каже, що секрет простий: вірити у добрих людей, яких більшість.
– Слід розвиватися, не боятися змін, бо вони завжди на краще. Навіть якщо сталася якась халепа – можливо, це важливий життєвий урок для майбутнього досвіду і нових починань. А подорожувати слід обов’язково! Після кожної поїздки повертаюся оновленою, сподіваюся, що і мудрішою. Хочу поїхати до Грузії, Ізраїлю. Є і Париж у моєму списку.

Напевно, внутрішньо в мені закладені любов до життя, до подорожей. Був певний період після травмування (невдале падіння на льоду, я вже 16 років на візку)… Думала, що життя скінчилося. Але минув певний час, і я зрозуміла, що потреби і бажання не змінюються. Я прагну і надалі бути сучасно спрямованою, цікавою, жіночною.

На запитання про те, як подолати інертність, як навчитися "жити і не нити, що усе погано", пані Галина каже: "Можливо, моя історія покаже комусь життя з іншого боку. Коли бачиш у порівнянні, думаєш: "Може, не все так погано?"
Юлія Боднарюк

До речI
Допомагати
слід правильно


Допомагати людям, які мають особливі потреби, слід коректно і лише з їхньої згоди. Галина Сивка, наприклад, розповіла про випадок, коли через неправильну допомогу ледь не впала і не отримала травми.

– Радила б перед тим, як хочете допомогти, запитати дозволу. Не можна торкатися візка без дозволу користувача – це особистий простір. Не можна штовхати його без дозволу. Це те саме, щоб вас взяли на руки і без дозволу понесли.

Якщо розмовляєте з людиною на візку, краще присісти, щоб ваші очі були на одному рівні з очима співрозмовника. Коли розмовляєте з людиною, яка погано чує, говоріть звичним голосом. Якщо людина недочуває – сама попросить вас говорити голосніше.
Якщо спілкуєтеся у компанії з людиною із порушенням зору, все, що відбувається навколо, слід описувати словами. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують