RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Колекція з… військових кашкетів

Начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Володимир Самолюк колекціонує… службові головні убори. Колишній кадровий військовий зібрав кілька десятків унікальних експонатів.

Свою рідкісну колекцію Володимир Самолюк зберігає у службовому кабінеті. На полицях – генеральські кашкети, пожежні шоломи, морські та прикордонні пілотки…

"Колеги
подарували захисний шолом"


– Завжди кажу, що це колекція головних уборів, які я носив або міг би носити, – сміється пан Володимир. – Усе почалося ось із цієї каски (показує, – авт.). Я кадровий військовий: 25 років відслужив в армії, дослужився до звання полковника. Коли у 2004 році колеги проводжали мене на пенсію, жартома подарували білий захисний шолом із побажаннями, щоб я завжди був захищений у життєвих ситуаціях. Я приніс його додому. Та за кілька місяців дружині набридло витирати з нього пилюку, і вона сказала: "Забери цю каску на роботу, бо в нашій невеликій квартирі для неї місця немає". Я приніс шолом у кабінет, поклав на шафу. Мій заступник Володимир Курінной, кадровий пожежник, запитав: "А чому ця каска тут лежить?" Кажу: "Дружина вигнала з нею з хати, тому приніс". А він сміється: "У мене така сама ситуація. Але я маю аж три шоломи. Може, теж принесу сюди". Так почалася колекція. Спочатку в ній були пожежні шоломи. А потім друзі почали приносити військові головні убори: кашкети, панами, каски, пілотки… Міліцейські, танкістські, льотні, морські… Щоб їх розмістити, довелося за свої кошти замовляти спеціальні дерев’яні полички. Але нині і їх вже не вистачає.

– Я не колекціонер: спеціально нічого не шукаю і не купую, – запевняє Володимир Ярославович. – Усі ці головні убори мені подарували. Коли щось приносять, завжди прошу власника або дарувальника залишити на уборі свій автограф. Тому кожен експонат іменний. Тут є убори, які разом зі своїми господарями проходили військову службу в миротворчому контингенті в Іраку, плавали на атомному підводному човні, воювали в Афганістані. Колеги привозили зі своїх службових закордонних відряджень пожежні каски та головні убори з Німеччини, Великобританії, Австрії, Африки, США. Наприклад, це каска німецьких пожежників із підписом його власника. А це – австрійська пожежна каска. Цю каску виготовили в американському штаті Флорида, належить вона військовому, який брав участь у ліквідації ядерних ракетних шахт на території України.

"Шолом, у якому
літав Валерій Чкалов"


У колекції є кашкети різних родів військ. "Це два головні убори, захисний шолом і кашкет нинішніх генералів, які обіймають досить високі посади, – показує Володимир Ярославович. – Скажімо, цей кашкет носив генерал Едуард Братко, який нині очолює державну службу з надзвичайних ситуацій в області. Ось цей міліцейський спецназівський шолом подарували мені працівники МІС. Цю каску приніс колишній начальник слідчого ізолятора. А це прикордонний берет мого сина, який служив у прикордонних військах. Це шолом льотчика часів Другої світової війни, який знайшли на горищі. У подібному літав славнозвісний Валерій Чкалов. А це перша пожежна каска зразка 1924 року, яку офіційно затвердили в Радянському Союзі. Хто дивився старий фільм "Волга-Волга", міг її там бачити.

Володимир Самолюк запевняє, що його колекція поповнюється: "У мене шафи вже забиті новими експонатами. Доведеться замовляти нові полички. Для мене це не просто головні убори. Це пам’ять і данина поваги до шанованих мною людей, які їх носили. За кожним – незвичайна життєва історія, яка мені відома і яку можу розповісти. Наприклад, цей шолом носив Володимир Курінной, якого за гасіння пожежі кінотеатру Зої Космо­де­м’янської, коли виникла загроза загоряння всього старого кварталу, нагородили орденом. А це панама підполковника медичної служби Паламарчука, який проходив службу в миротворчому контингенті в Іраку…" 
Надія БУДНА
7-06-2013, 15:03
Коментарів 0 Переглядів 3 390

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.