RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Нам завжди добре вдвох»

Чернівчани Валентина і Віктор Косяченки прожили у шлюбі 55 років. У День усіх закоханих чоловік дарує дружині її улюблені гіацинти, а вона щоразу зізнається йому: "Я кохаю і поважаю тебе". Вже і їхні діти – син Сергій та донька Оксана – відзначили срібні весілля. Кажуть, що це завдяки батькам, які вчили їх, що кохання у шлюбі треба пронести через життя.

– Нам із Віктором завжди було добре вдвох: від першого дня і донині, – запевняє пані Валентина. – Нам дуже цікаво разом, постійно є теми для розмов. Покійна свекруха Наталія Іванівна, бувало, дивувалася: "Ви вже стільки років разом, а постійно про щось говорите". Хоча, на мою думку, шлюб – не для ледачих, це нелегка щоденна праця. Завжди була і залишаюся оптимісткою. Моя улюблена фраза, як у тій пісні Славка Вакарчука: "Все буде добре" (сміється, – авт.).

"Йшов освідчуватися зі значком героя-цілинника"

Ми побували вдома у подружжя Косяченків. Скромна двокімнатна квартира. Сімейні фото. "Син і зять – обидва Сергії – доценти Київського торгово-економічного інституту та медуніверситету. Дочка Оксана і невістка Валентина – вчителі англійської мови. Маємо п’ятьох онуків. Одні вже закінчили вузи, а інші ще навчаються", – пишається Валентина.

Віктор пригадує, як вперше побачив свою майбутню дружину:

"Ми з Валею навчалися на одному курсі філологічного факультету Чернівецького університету. Буквально на другий-
третій день після вступу в 66-й аудиторії слухали лекцію професора Василя Лесина. Валентина сиділа позаду мене. Вона торкнулася мого плеча і про щось запитала. Я повернувся, глянув на неї: молода, вродлива, з великими очима. Як тут було не закохатися! Ще тоді подумав: мені б таку дружину. Відтоді ми почали товаришувати. На сту­дентських вечорах Валентина вчила мене танцювати вальс, бо я не вмів. І навчила крутитися лише в один бік – на інший не вистачило терпіння. Відтоді й кручуся в одному напрямку – назустріч їй (сміється, – авт.). У молодості вірші присвячував своїй Валі. Пригадую, їздив на цілину збирати перший урожай у складі комсомольського загону. Валі зі мною тоді не було. І з туги я написав вірш про букет ковили, зібраний для неї. За освоєння нових земель нам вручили значки героїв-цілинників. Почепивши його на лацкан піджака і набравшись сміливості, пішов освідчуватися Валентині. Сталося це під час зустрічі Нового 1956 року".

"На весілля склалися студенти"

Валентина Прокопівна показує чорно-білі фотографії їхнього студентського весілля, яке відбулося 28 квітня 1957 року в Чернівцях. "Ми з Віктором одружилися наприкінці другого курсу. Обоє з бідних родин, грошей на весілля не було. Склалися зі своїх стипендій студенти обох груп, – пригадує жінка. – На столі були вінегрет, картопля, оселедець, дешеве вино, привезений із села самогон… Було дуже весело. Ми танцювали, співали, грала радіола. Я була у білій сукні, гроші на яку дав мій брат. Мама вишила Вікторові сорочку, а тітки купили йому костюм. Нашими весільними батьками були старости груп, з якими товаришуємо досі. Одна з Вікторових тіток поселила нас у своєму будинку – в невеличкій кімнаті для прислуги. Там були лише ліжко і стіл. А коли народився син, ледве вмістився там ще й дитячий візок".

"Дружина – найкращий рецензент"

– У кожного в нашій сім’ї були свої обов’язки. Чоловік мав прибрати у квартирі, діти – купити продукти в магазині, я – зварити їсти та попрати. Прокидалася о 05.00, щоб встигнути все зробити. Знала, що мій чоловік дуже талановитий, і всіляко підтримувала його. Хоча "наліво" від мене Віктор теж бігав, – жартує Валентина Прокопівна. – Спочатку – в аспірантуру, де навчався, згодом – у товариство "Просвіта", яке очолював, і майже сорок років – в університет до студенток. Але завжди повертався додому. А там – гарячий борщ, свіжа сорочка, діти. Куди було йти (сміється, – авт.)?

– Дружина – найкращий рецензент моїх творів, – запевняє Віктор Косяченко, відомий письменник, лауреат багатьох премій. – Їй першій я читав усі твори. Вона і покритикує, і підкаже. Без Валентини я не міг би стати тим, ким став. Хоча дружина в мене – з характером. Довгі роки була на партійній роботі, тому керувати любила. Але вона дуже добра, весела. І наш шлюб, як кажуть на Буковині, "си вдав".

У подружжя є спільне захоплення – дача. "Ми не просто любимо поратися на землі, а й отримуємо від цього безмежну насолоду, – каже пані Валентина. – Чоловік більше займається садом, а я – грядками і квітами. Саджаємо абсолютно все, що лише може рости. А ще ми багато читаємо, ходимо на всі культурні заходи, виступаємо перед молоддю. Мріємо відсвяткувати з дітьми та онуками своє діамантове весілля…" 
Надія БУДНА

Поради від подружжя Косяченків,
як зберегти шлюб


 Треба кохати і поважати дружину або чоловіка.
 Мати спільні інтереси та захоплення.
 Усе вирішувати разом, прислухатися до думки одне одного.
 Вміти пробачати, не накопичувати образи.
 Частіше говорити одне одному гарні слова, зізнаватися в коханні.
 Зберігати вірність, не зраджувати.
 Жінка повинна створити затишок у домі, щоб чоловік хотів туди повертатися.
19-02-2013, 15:14
Коментарів 0 Переглядів 3 035

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.