RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Босоніж – до 100 країн
Днями у Чернівцях побував відомий російський мандрівник Володимир Несін. До міста він прибув, бо тут проживає його донька Ярослава з онучкою.

Володимир Несін – людина-легенда, яка пішки обійшла 117 країн світу. Він пройшов понад 105 тисяч кілометрів. 62-річний Несін – живе втілення ідеї космополітизму. Громадянином світу він став 1999 року, коли ООН видала йому спеціальний паспорт. У світі нині таких, як він, понад 300 осіб.

Замість слів – жести і міміка

Невисокого зросту із сивою бородою чоловік навдивовижу енергійний і випромінює щирість і доброту.

– Чим ви займалися в роки Союзу?


– Працював бригадиром електриків у Казахстані. Потім був водієм та інструктором-водієм у Нижньовартовську. Пізніше був вчителем фізкультури і тренером самбо на Сахаліні.

– Де нині ваш дім?

– Дому як такого у мене немає вже 17 років. Весь світ для мене – дім. У Росії з’являюся раз на три роки на кілька місяців. Тут не прописаний.

– У вашій книзі "Босим за тридев’ять земель" написано, що ви харчуєтеся за один долар на день.

– Подорожувати на один долар можна в будь-якій країні. Можна харчуватися рисом, якщо його приготувати власноруч, або рисом і хлібом. Харчуюся в день на один долар. Зупиняюся в якомусь місці. За два-три місяці заробляю тисячу доларів, якої мені вистачає на рік. Мені потрібно три долари на день: один долар – на харчі, один – на візи (у середньому візи коштують приблизно 30 доларів), один – на інші витрати: купити плівку для фотоапарата, зателефонувати.

– Чи зустрічали ви інших піших мандрівників?


– В Австралії зустрів американку з візочком, обладнаним сонячними батареями, з дорогими камерами. Ходить вона лише безпечними країнами. Ночує в готелях чи сім’ях, надовго зупиняючись, й пише історії. Звати її Алмітра. Більше таких піших мандрівників не зустрічав. Чимало людей хоче зі мною мандрувати, але вони повинні дотримуватися певних правил: не пити, не палити, вранці робити зарядку. Із собою маю лише GPS. Мій рюкзак важить 15-17 кілограмів. Знаю англійську, іспанську, трохи португальську мови. Там, де не знаю мови, використовую міміку і жести.
Найгостинніші люди – мусульмани і кочівники

Через постійні подорожі Володимира Несіна покинули дві дружини, нині він подорожує з третьою – канадкою, яка молодша від нього на шість років. Має сина Микиту, який проживає в Канаді. Зараз йому 26 років, він закінчив коледж за спеціальністю "Подорожі і туризм" у Канаді. Одна дочка проживає в Німеччині, інша – на Сахаліні й третя – у Чернівцях.

– Пане Володимире, навіщо ви подорожуєте пішки?

– Подобається, та й для здоров’я корисно. Я пройшов босоніж понад 105 тисяч кілометрів. Їжджу тоді, коли віза закінчується, й тоді, коли на дорогах, окрім машин, нічого не побачиш. Отож додатково до пішої ходьби я ще проїхав автостопом понад 500 тисяч кілометрів.

– Взимку теж ходите босоніж?

– До мінус п’яти градусів – ходжу, можна і за мінус 40, але на коротку відстань. Але на більші відстані на Північ не ходжу. Я вже 12 разів перетинав екватор, щоб завжди, за можливості, бути "в літі".

– Чи маєте користь із Паспорта громадянина світу?

– Не завжди. Його визнають три-п’ять країн. У Заїрі, наприклад, прикордонники не хотіли мене пропустити, але коли я показав кілька прийомів самбо їхньому начальнику, пропустили.

– Безпечно вам було у диких місцях?

– Якось на мене напала гадюка, але обійшлося. У Південній Америці на мене напали бджоли-вбивці. Отримав 200 укусів, хоча смертельними є 100. Допомогли вилікуватися аборигени: давали їсти кору хінного дерева і солодких комах. В іншому випадку, пройшовши джунглями 120 кілометрів, ми побачили табличку з написом: "Обережно! У цій місцевості – лихоманка Ебола, бажано сюди не заходити!" Ризикнув і не постраждав. Якось зустрів мандрівника, який подорожував лише на конях, бо боявся гадюк. Навіть чоботи пошив собі аж до пояса. Та на нього напала стрибаюча гадюка і хоч вкусила за чобіт, та чолов’яга так перелякався, що знепритомнів.

– Яка з країн найгостинніша, найскладніша, найдорожча, найнебезпечніша, найбідніша? У якій країні, на вашу думку, проживають найщасливіші люди?

– Найгостинніші люди – це мусульмани і кочівники. Найскладніші для подорожей – африканські країни, особливо Заїр. Найдорожчі – європейські країни. Найнебезпечнішу країну не назву. Та найнебезпечніші дороги – в Болівії. Щодо хвороб – усі екваторіальні країни, де джунглі. В Африці у багатьох країнах бувають збройні конфлікти.
Найбільш "ментівська" країна – Заїр.

Найбідніші країни – Болівія, Нікарагуа, Лаос, Чад.

Та я вимірював би країни не за кількістю грошей на душу населення, а за кількістю усмішок на обличчях. Найбільше мені подобається менталітет жителів Південно-Східної Азії.

"Всім працювати треба, а не ремствувати"

Обійшовши 117 країн, Володимир Несін залишився релігійною людиною.

– У дідуся, який сидить на хмарах і погрожує нам пальцем, караючи людей за вчинки, не вірю, – каже він. – Я вірю в Бога-творця, який створив світ і людей. Бог існує. Бог один, але люди називають його різними іменами. А політики і релігійні лідери використовують це у своїх цілях. Я поважаю всі релігії і заходжу у всі храми. Вважаю, що вся релігія – з одного кореня. Якщо прочитати Коран і Старий Заповіт, то це одне і те саме. Всі релігії – гілки одного дерева, а стовбур один. Вважаю, в кожній людині закладена частинка божественного. Все це – не убий, не вкради, – закладено в кожній людині, навіть у папуасі. Зовнішній бік обрядів – це не важливо.

– Яким ви бачите майбутнє Росії, України?

– Ні в чорному, ні в рожевому кольорах. Всім працювати треба, а не ремствувати. У селах люди спиваються, але у містах вже видно позитивні зрушення.

– Чи зустрічали в подорожах щось незвичайне?

– Якось зустрів грузина, який за допомогою мандрівок переміг рак. Йому було майже 50 років, коли йому вирізали півтора метра кишечнику, і він вирішив за допомогою мандрівок і спорту перемогти рак. І це йому вдалося. Досі, а йому вже 74 роки, ніхто не може побити його рекорд із віджимання: 138 разів за хвилину, 4000 – за годину й 44 тисячі – за добу. І ще він багато років мандрував на велосипеді.

У шаолінському монастирі бачив людей, які можуть робити стійку на одному пальці вниз головою. У джунглях аборигени носили мені їсти і відбігали. Я не міг зрозуміти чому. З’ясувалося, щоб не встиг подякувати. Вони вірять, що коли подякуєш, то більше до них не навідаєшся.

– Батько навчив нас обливатися холодною водою і любити природу і людей, – розповідає Ярослава, дочка Несіна. – Можу і часто ходжу босоніж снігом. Тато ходив босоніж до начальника обласного паспортного столу, бо я досі не маю українського громадянства. Там подумали, що він дивак чи юродивий, а коли довідалися, хто він, то начальник пригостив його чаєм і довго розмовляв із ним. Нині тато перебуває в Миколаєві, хоче мандрувати до Ірану. До мене він навідується раз на п’ять років. 
Василь Гринюк, Ігор Бесараба
13-11-2012, 13:10
Коментарів 0 Переглядів 2 899

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.