RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Паски пекли у залізних чашках»


"Квітень 2009 року... Приїхав на базу в Косово, яка розташовувалася за п’ять кілометрів від поселення. Час мирний. Та військовослужбовці – в повній бойовій готовності..." – розповідає військовий капелан, чернівчанин Володимир Кульчицький.
"Уже листопад 2009 року... На щастя, кровопролиття немає. Військовослужбовці – в повній бойовій готовності. Миротворчу місію виконуємо успішно. Незначні сутички між населенням вирішено мирним шляхом..." – пригадує Володимир Кульчицький ситуацію в Косово перед своїм поверненням до України.

"Смертника"
з гранатою впіймали у кафе"


Володимир Кульчицький перебував у колишній сербській провінції, а нині в незалежній державі Косово протягом семи місяців: від квітня до листопада 2009 року. Виконував миротворчу місію, прослужив капеланом на військовій базі.

– У Косово потрапив за направленням синодального управління, – розповідає Володимир. – Був порадником, духовним наставником і психологом для військових.

На українській базі перебувало 200 військовослужбовців. "Був духовним наставником для всіх. Солдати зверталися за порадою і щоби посповідатися. У кожного траплялися неприємності вдома: хтось захворів чи навіть помер", – розповідає чоловік.

Володимир Кульчицький розповів, що іноді між мусульманами (їх на українській базі служило 10, – авт.) та православними військовослужбовцями виникали міжрелігійні сутички. "Усе вирішували мирно, оскільки кожен розумів свою основну місію – миротворчу", – каже він.

Між сербами та албанцями, за словами Володимира Кульчицького, теж виникали непорозуміння. "Сутички сербів з албанцями вирішували мирно, – розповідає. – Люди на той момент уже втомилися від війни і кровопролиття".

Під час перебування в Косово українські солдати будували людям дорогу, а також разом із капеланом возили сербських дітей у православні монастирі.

– Усі монастирі в Косово відгороджені колючим дротом, – каже Володимир Кульчицький. – Це все зроблено задля безпеки. Адже албанці налаштовані вороже до сербів і навпаки. Скажімо, в одному з кафе наші військовослужбовці впіймали "смертника" з гранатою.

– Як це трапилося? – запитую.

– "Смертники" – дивні. У них специфічна поведінка, дуже насторожений погляд і розсіяна увага. Після перебування в гарячих точках можна легко визначити людину, яка несе загрозу.

Перед Великоднем розписували писанки

На території української військової бази солдати збудували капличку, де правили церковні обряди.

– Під час перебування в Косово здійснив обряд хрещення 26-річного солдата, – розповідає Володимир Кульчицький. – Він був нехрещений. Зізнавався, що давно хотів це зробити, але не знаходив часу. Солдат хотів мати ангела-охоронця, перебуваючи в гарячій точці.
Неподалік бази було албанське поселення. Звідти привозили українським військово­-
службовцям харчі.

У спеціальній їдальні готував їжу албанський кухар. "Ми їли рис, макарони, м’ясо, – каже Володимир Кульчицький. – Також у їдальні можна було обрати салат на власний смак".

Володимир Кульчицький розповідає, що Великдень вони теж святкували на військовій базі.

– Хотілося відзначити свято урочисто. Тому попросили місцевого пекаря виділити пекарню, щоб разом із солдатами спекти великодні паски для кожного, – розповідає. – Коли ми взялися до роботи, побачили, що у пекарні немає відповідного посуду. Тож пекли паски в залізних військових чашках. Згодом пригощали ними всіх: і солдатів з американської бази, і солдатів, які сповідують іслам.

Перед Великоднем солдати у Косово також розписували писанки. "Писанки розписали не так ідеально, як мало би бути, але відчуття свята ми собі створили", – зауважує священик.

Святкували українські миротворці і День незалежності, піднявшись на вершину заввишки 2525 метрів. "Як згадку на вершині ми поклали український прапор", – розповів Володимир Кульчицький. 
Марина КОРПАН

З досьє "МБ"

Володимир Кульчицький – з 2001 року настоятель Свято-Андріївської церкви УПЦ КП у Чернівцях.
Закінчив філософсько-теологічний факультет ЧНУ імені Юрія Федьковича.
До навчання в ЧНУ працював електрозварювальником та продавцем на Калинівському ринку.
Народився в родині військовослужбовця.
Має сім’ю: дружину та сина, який навчається у спортивно-військовому ліцеї.
23-03-2012, 11:03
Коментарів 0 Переглядів 2 802

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.