У будні – хірург, у вихідні – священик

Життя / Людські долі
6 691
0
У будні – хірург, у вихідні – священик
З понеділка по п’ятницю завідувач хірургічного відділення Путильської районної лікарні Олег Корецький – хірург, у неділю й у свята він править Божественну літургію у церкві, а на дозвіллі пише книжку. Священиком пан Олег працює вже 11 років, хірургом – 17.

– З дитинства хотів стати священиком, – пояснює своє рішення Олег Корецький. – Проте потім так вийшло, що вступив до медуніверситету. Згодом уже шкода було залишати навчання. Закінчив інтернатуру і пішов працювати хірургом. На роботі у лікарні відчув, що самого тілесного лікування недостатньо і вступив до Богословського інституту.

Спочатку отець Олег працював священиком у церкві села Плоска Путильського району, згодом його перевели на роботу в село Киселиці. Нині лікар-священик проповідує Слово Боже у селах Киселиці та Рижа того самого Путильського району. Каже, що сам Господь так керує, що у великі свята нечасто доводилося оперувати хворих.

– Траплялися випадки, коли робив серйозні операції у великі релігійні свята, – розповідає Олег Корецький. – Але допомагати людям треба завжди: незалежно чи це релігійне свято, чи будній день. Скажімо, до мене приходять пацієнти з виразкою шлунку чи з кровотечею. Не допомогти людині – гріх від Бога і порушення лікарської етики.

– Ніколи ще не оперував людину без молитви, – зізнається хірург Олег Корецький. – Перед операцією завжди правлю Службу Божу та читаю молебень за здоров’я хворого. Крім того, з мого благословення пацієнти також самі читають вдома молитви та акафести до святих, які їм допоможуть. Бог завжди допомагав: хворі у мене не помирали. Хоча були і важкі випадки. Пригадую, кілька років тому разом із головним лікарем ми оперували чоловіка, який впав на бензопилу та розрізав упоперек черевну порожнину. Операція тривала приблизно чотири години. З Божою допомогою цей чоловік видужав і пішов додому своїми ногами.

Олег Корецький розповідає, що священики, які працювали хірургами, не дивина. У давні часи багато людей так практикували.
– Цілитель Пантелеймон чи Агапій Києво-Печерський теж були одночасно і лікарями, і священиками, – каже чоловік. – Вони вважали, що лікування лише тіла – півсправи, треба лікувати і душу, і тіло разом.

У свої 39 років Олег Корецький має трьох доньок. Старша навчається в університеті, середня – у школі, а наймолодша ходить до дитсадка. Чоловік ніколи не був у відпустці. "Іноді беру планову відпустку на роботі у лікарні, але священики відпустки не мають", – розповідає.
Крім того, священик-хірург зараз пише книжку. Матеріали для нової книги збирав у церковних архівах та бібліотеці.

– Моя майбутня книжка – про історію Киселицівської церкви, де я працюю священиком, – каже Олег Корецький. – Це єдина в Путильськму районі церква, яка збудована з каменю.

Олег Корецький розповідає, що сили та натхнення черпає допомагаючи людям та працюючи в церкві.

– Під час Богослужінь відпочиваю духовно, – каже Олег Іванович. – На позитивний внутрішній стан впливають молитва, тиша та церковний пісноспів. Нових сил та енергії також дає допомога людям.
Марина КОРПАН
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують