RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Лежати й плакати – не для мене»
Залишившись у 20 років без ноги, колишня танцівниця Олена Скрипник не впала духом. Навчилася заново танцювати, відкрила гурток танців, здобула дві вищі освіти за спеціальностями "економічна кібернетика" й "державні фінанси". Нині навчається на юридичному факультеті ЧНУ.

Струнка тендітна дівчина легко підіймається сходами на другий поверх редакції. "Я ніколи трагічно не сприймала те, що зі мною сталося, – каже Олена. – Завжди була оптимісткою й дивилася на світ реалістично. Не терплю, коли мене жаліють. Почуваюся такою ж, як інші. Лежати вдома на дивані й плакати – це не для мене. Нині ходжу навіть більше, ніж до аварії. Працюю в юридичній фірмі, займаюся танцями. У мене прекрасна родина. Маю багато друзів. Є коханий хлопець, з яким бачимося щодня".

"Шолом врятував життя"

Олена почала танцювати ще в дитинстві. По кілька годин щодня проводила в хореографічному залі. Разом зі своїм партнером брала участь у чемпіонатах України та міжнародних змаганнях, де неодноразово ставали фіналістами. Незабаром Олену запросили танцювати в шоу-балет "О-ля-ля". Вона навчала танців дітей та дорослих.

І раптом ця аварія… Квітень 2008 року. Теплий сонячний Великодній день. Знайомий хлопець запропонував Олені покататися на мотоциклі. "Ми домовилися зустрітися в центрі й проїхатися навколо Театральної площі, – пригадує дівчина. – Я сіла на мотоцикл – і ми поїхали. Від страху заплющила очі. А коли отямилася, ми були вже далеко за Чернівцями в селі Тарашани. Швидкість була дуже великою, хоча я просила пригальмувати. Добре, що на заправці, де ми зупинилися, я попросила в хлопця шолом. Він врятував мені життя. Ту хвилину, коли ми зіткнулися з автомобілем, я не пам’ятаю".

А мотоцикліст, який зовсім не постраждав, навіть не підійшов до Олени й не викликав "швидку". У той час, коли вона стікала кров’ю на дорозі, він ховався в кущах і телефонував друзям, щоби негайно приїхали й забрали з місця пригоди його мотоцикл. На щастя, зупинилася машина, яка їхала позаду. Пасажири викликали "швидку" і міліцію.

– Пригадую схилене наді мною обличчя незнайомого хлопця, який став випадковим свідком аварії і якого звали Саша, – каже Оленка. – Він скинув із себе ремінь і перев’язав мені ногу, щоби зупинити кров, обережно зняв із голови шолом. Разом з іншими не дав завантажити мотоцикл на авто. "Швидка" дуже довго не їхала. Саша постійно був біля мене. Пізніше виступив свідком на суді, приходив у лікарню із квітами. Ми потоваришували.

"Найважче було після операції"

Стан Олени був дуже тяжким: розтрощена ліва нога, струс мозку, у трьох місцях переламаний таз. Більше двох місяців вона пролежала в реанімації в спеціальному гамаку, й 40-кілограмові гирі тиснули на її таз. "Найважче було, коли після операції до палати зайшов тато й сказав, що мені ампутували ногу. Це було боляче чути, – голос Олени тремтить. – Та я зрозуміла, що треба жити далі".

Щоби зібрати гроші на протезування, батьки Олени відкрили благодійний рахунок у банку. Клініку знайшли в Німеччині. "Коли мені прикріпили протез, я встала й одразу ж пішла. Лікар сказав, що за 30 років роботи такого ще не бачив, – усміхається дівчина. – Нині протез уже став моєю "розумною" ногою. Він комп’ютеризований. Спеціальні датчики регулюють навантаження на п’ятку й носок ноги, швидкість згинання та розгинання. Їх треба періодично заряджати, як мобілку. Протез нічим не відрізняється від моєї правої ноги. Улітку можу ходити в босоніжках і навіть роблю педикюр".

Повернутися до танців Олені допомогли друзі, які одружувалися й попросили поставити їм весільний танець. А потім дівчата, з якими займалася раніше, попросили проводити з ними заняття. Олена наново вчилася танцювати разом із ними.

31 грудня Олена Скрипник відзначить свій 24-й День народження. Попереду в неї багато планів. "Хочу відкрити власну юридичну фірму, – розмірковує дівчина. – Продовжуватиму займатися танцями. Канадські лікарі вже навчилися нарощувати кістки. На жаль, у мене немає колінного суглоба. Та я терпляча й дочекаюся, коли його зможуть відновлювати". 
Надія БУДНА
15-12-2011, 09:59
Коментарів 0 Переглядів 4 501

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.