RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Усією сім’єю – у листоноші

Родина Богоновичів переїхала до Клішківців на Хотинщині шість років тому і майже одразу… подалися у листоноші. Ледь не у повному складі: листоношами стали мати, батько і двоє синів (у сім’ї є ще двоє доньок).

Шлях до пошти і назад – вісім кілометрів

Віктор і Надія Богоновичі жили у міській квартирі у Новояворівську на Львівщині. Працювали інженером та вчителем хімії. Та одного дня зважилися повністю змінити життя: переїхати до села, змінити професію.

– І не жалкуємо, – кажуть вони. – Бо будь-яка робота у пошані, якщо вона чесна. А щодо того, що переїхали до села, то ми облаштували будинок самі – маємо усі зручності, як у місті. Тримаємо кіз, поросят, маємо гектар городу.

Не бачать Богоновичі проблеми і в тому, що лише шлях до пошти і назад становить вісім кілометрів. А ще потрібно обійти чималі ділянки з 15-кілограмовою сумкою і рознести газети, пенсії та листи. "Свіже повітря, велосипед за сухої погоди, мопед… Ми завжди вели просте життя – тоді почуваєшся насправді щасливим", – пояснюють.

– Не одноразово доводиться вислуховувати і що пенсія мала, і що її затримали. Розраджуємо, заспокоюємо, бо розуміємо, як людям нелегко. А буває і так, що тричі порахуєш пенсію, а бабуся у сусідній хаті наздоганяє – повертаєшся, рахуєш: "Є гроші". Важко літнім людям розібратися з великими купюрами. Є такі, що й писати не вміють – кладуть галочку чи хрестик.

За роки роботи листоноші стали експертами з питань, хто і що любить читати.

– Помітили, що люблять виписувати велику газету (щоби застелити ящики з яблуками, наприклад) і дешеву. Буває, що просимо виписати газету людей, які і читати не вміють.

Журнали виписують молоді люди і люди середнього віку. Улюблені: "Дім, сад, город", "Ліза", "Історії з життя" тощо.

"Коли приношу пошту – всі радіють"

Непростий момент у роботі листоноші – песики. Віктор Богонович каже, що хоча їм і видають газові балончики для захисту, але скористатися ними не довелося.

– Пси або прив’язані, або ми знаємо, де вони, – усміхається. – До того ж вони звикають до нас. До речі, великі пси розумні, ніколи не нападають. А ось малі – люблять і погавкати, і за одяг вчепитися. Є один Топік на ділянці… як господиня не пояснює, що прийшов листоноша і його слід пропустити, – атакує з усіх боків.

Нині пані Надія працює вже оператором на пошті, переїхав до Львова один із синів, тому листоношами працюють батько із сином Андрієм.

– Коли приношу пошту – всі радіють – який молодий листоноша, – розповідає Андрій. – Хвалять, що гарно ставлюся до усіх, завжди привітний. У селі не так легко знайти роботу, ще й зі стабільним заробітком. Я задоволений.

На невисоку зарплату листонош родина Богоновичів не скаржиться.

– Ми щасливі, – пояснює Віктор Михайлович. – Слід задовольнятися тим, що маєш. Треба відрізняти потреби від бажань. А потреби людини малі. Якось підрахували: за зиму наша сім’я з’їдає два ящики яблук. Якщо ж покласти відчуття щастя у залежність від машин і грошей – завжди почуватимешся незадоволеним. Бо не гроші приносять щастя, а добрі стосунки з людьми, у родині, вміння дарувати щастя іншим. "Блаженніше давати, ніж брати" – каже Біблія.

Отака щаслива сім’я листонош живе у Клішкіцях. І якщо, переїхавши зі Львівщини, спочатку дивною знаходили тутешню мову, коли кукурудзу називають курузою, халву – хальвою, а воду сиплять, то потім швидко звикли. "Вже й самі так говоримо часом", – сміються.
– Якщо живеш по-божому – тобі всюди буде добре. Ми переконані у цьому!


Довідка МБ

У Чернівецькій дирекції "Укрпошти" працює 2060 осіб.

З них приблизно 1000 – листоноші.

"МБ" вітає їх із Міжнародним днем пошти, який святкують 9 жовтня!
Редактор: Igor
6-10-2011, 10:15
Коментарів 0 Переглядів 4 502

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.