«Досі кохаю свою дружину»

Життя / Людські долі
3 603
0
«Досі кохаю свою дружину»

Аспазія та Михайло Лазарі відсвяткували золоте весілля в Палаці урочистих подій. Посивілий наречений ніжно підтримував під руку схвильовану наречену з великим букетом улюблених білих лілій та ромашок.

– Аспазія така ж вродлива, як і в молодості, – каже Михайло Ілліч, не відводячи закоханого погляду від дружини. – Вона стала для мене усією родиною. Адже в чотири роки я залишався сиротою – батьки загинули, і мене виховували у дитячому будинку. Закінчив Пушкінське військове училище. За 25 років служби в армії об’їхав увесь Союз, змінив 12 місць. І завжди поруч була Аспазія. Як би важко не було, дружина ніколи не скаржилася. 1987 року я звільнився в запас у званні підполковника. І ми повернулися на рідну Буковину, звідки обоє родом.

"Жити доводилося у бараках і вагончиках"

Познайомилися Аспазія і Михайло у Чернівцях на танцмайданчику в Центральному парку 1961 року. Обом тоді було по 20. Хлопець одразу ж закохався у вродливу веселу дівчину, запросив її на танець. Аспазію вразили його блакитні очі та густа шевелюра. Цього ж вечора домовилися про побачення. А через місяць віднесли заяву. Весілля відсвяткували у рідному селі нареченої Костинці на Сторожинеччині.

– У нас було дуже гарне весілля. Мені пошили довгу білу сукню, а Михайло купив собі новий костюм. На подвір’ї накрили столи, грали музики. Електрики в селі тоді ще не було, то засвітили кілька гасових ламп. Обручки у нас були мідні, бо на золоті не було грошей, – пригадує пані Аспазія. – Відтоді ми ніколи не розлучалися. Куди чоловік – туди і я. Важко було. Я – з багатодітної сім’ї, Михайло – сирота. Тому не було кому допомогти. Постійно переїжджали з місця на місце. Жити доводилося у бараках, вагончиках, у лісах. Інколи навіть води не було – привозили її у цистернах. Якось приїхали на Урал, а в мене зимового взуття немає. Чоловік купив валянки-бурки, а вони виявилися завеликі. Отож певний час я не могла навіть вийти надвір, бо там мороз і сніг. Та ми були щасливі вдвох. Чоловік завжди був моєю надійною опорою.

"Вважаю свекра і свекруху своїми батьками"

На запитання, що допомогло їм прожити разом стільки років, пан Михайло, не роздумуючи, відповідає: "Терпіння і розуміння. Не збирали образи, вміли пробачати. І звичайно – кохання. Дружина – дуже гарна господиня. Вміє і спекти, і зварити. Без неї я не зміг би пережити велике горе, яке спіткало нашу сім’ю, – трагічну смерть сина Володимира. Він теж був військовий. А зараз внук Михайло продовжує сімейну династію – служить на контрактній службі в армії".

– Батьки дуже кохають та поважають одне одного, – каже донька Оксана. – І хоча в житті всяке траплялося, я ніколи не чула, щоб вони сварилися. Теж хотіла б так прожити зі своїм чоловіком. Батьки допомагали нам виховувати трьох наших синів, за що ми їм вдячні.

– Мене в сім’ї зустріли так, ніби я була їхньою донькою, – розповіла невістка Аня, яка приїхала на ювілей з Москви, де зараз проживає. – І хоча мого чоловіка вже немає, досі вважаю свекруху і свекра рідними людьми, називаю їх мамою і татом. Дуже люблю їх і хочу, щоб Господь дав їм ще багато років життя. Неодмінно приїжджатиму до них.

Відзначити золотий ювілей бабусі та дідуся прийшли троє внуків. А старша онучка Марина, яка не змогла приїхати, подарувала їм правнучку Вероніку.

– Життя триває, – розмірковує Аспазія Василівна. – Я вдячна чоловікові за прожиті разом роки. Зараз тішимося внуками та правнучкою.

Михайло Ілліч зізнався, що й досі кохає свою дружину. І пообіцяв, що через десять років вони відзначать у Палаці своє діамантове весілля. 
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм