«Мені подобається оживляти метал»

Життя / Людські долі
3 732
0
«Мені подобається оживляти метал»

29-річний чернівчанин Олександр Мосензов подарував місту до 600-річчя ковану карету за вісім тисяч доларів. І тим самим започаткував добру традицію ковалів – дарувати Чернівцям на іменини мистецькі вироби, які стають окрасою міста. А ще Олександр викував для наречених символічного лелеку, в якого молодята замовлятимуть дітей. Його встановили в органному залі, де проводять весільні обряди.
"Лелека, якого викував чоловік, приніс нам дитину"

З Олександром та його сім’єю ми зустрілися біля кованої карети, що на вулиці О. Кобилянської біля Палацу урочистих подій. Маленькі сини Максим і Вадим знають, що її зробив тато. Тому дуже люблять сидіти у кареті. А дружина Галина пишається майстерністю чоловіка. "Я дуже щаслива, що Олександр – така творча людина. У всьому підтримую його, – усміхається жінка. – Гадаю, не кожному дано в такому молодому віці залишити для людей добру пам’ять про себе. Коли бачу, як наречені, діти та дорослі фотографуються в кареті, серце сповнюється радістю. Так і хочеться вигукнути: "Це зробив мій коханий чоловік!". До речі, лелека, якого викував Саша, приніс нам гарний дарунок. Нині ми чекаємо на третю дитину і сподіваємося, що це буде донечка. Замовили ж її у лелеки…"

На запитання, чи не жаль їй грошей, які чоловік вкладає у даровані вироби, а вони могли б знадобитися для сім’ї, Галина щиро зізнається: "Вірю, що це принесе свої плоди і повернеться добром для нас і дітей. А грошей нам вистачає. Бо вимоги дуже скромні".
"Над каретою працювали ввечері й уночі"

Олександр ніколи не думав, що стане ковалем. Міський хлопець навіть не знав, що є така професія. Але випадково вступив до училища №14 і почав займатися металом. "Мені подобається, що я беру шматок холодного металу і вселяю в нього життя, роблю прекрасні речі, які приносять людям естетичне задоволення, – по-філософськи розмірковує Олександр. – Ідея зробити карету для міста виникла під впливом мого приятеля Олексія Отінова. Він мріяв возити кіньми по місту наречених. Оскільки у нас не було грошей придбати карету, вирішили самі зробити її і подарувати Чернівцям до 600-річчя. На той час грошей у мене не було зовсім. Мені допомагали четверо помічників – мої друзі. Над каретою ми працювали рік, ввечері і навіть вночі. Бо вдень заробляли на неї. Карета обійшлася нам у вісім тисяч доларів. Та мені не шкода цих грошей".

Ще один виріб Олександра Мосензова – кованого лелеку – можна побачити в органному залі. У символічного птаха наречені "замовляють" дітей – донечку або синочка.

– Ми працювали втрьох над лелекою два з половиною місяці. Я навіть не пішов у відпустку, щоби завершити його до Дня міста. Хоча не заробив на цьому жодної копійки. Зате отримав велике задоволення, яке не зрівняти із зароблянням грошей, – запевняє коваль. – Робота виявилася дуже цікавою та водночас складною. Хотілося, щоби лелека виглядав наче живий. Отож вирізали кожне пір’ячко на крилах.

Сини щодня приходили до мене на роботу і годинами спостерігали, як із під-моїх рук народжується лелека. Запитували: "Тату, коли він уже полетить?".

Олександр почувається відповідальним за речі, які виготовив. За власні кошти він із приятелями щороку оновлює подаровану карету – фарбує та лакує. Неодноразово реставрував на ній ліхтарі, які побили хулігани. "Мені буде неприємно й боляче, якщо карета знаходитиметься в поганому стані, – переконує майстер. – Адже для мене вона наче дитина, яку створив власними руками. Тому маю доглядати за нею. Кожній людині Бог дає якийсь дар. Мені дав талант відчувати метал – не лише руками, а й душею. Хотів би ще щось зробити для міста. Ідеї є. Вірю, що зможу їх втілити".

Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм