RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Життя » До школи – у повному «китаї»

До школи – у повному «китаї»


Рекордна кількість школярів із батьками нині відвідує Калинівський ринок, щоби придбати шкільні форму та приладдя.
Мінімальні витрати на одного школярика – дві тисячі гривень.
Щоб зекономити, чимало батьків не один раз обходять ринок, щоби знайти щось дешевше та досить якісне. І всіх хвилює одне: чому так дорого і як зекономити?

Найбільший попит –
на китайське


– Мамо рідна! Та можна збожеволіти від таких цін! – бідкається мама першокласника Надія КОЧУР, розглядаючи чималий стос щоденників. – Хочу купити синові яскравий щоденник, щоб йому цікаво було вчитися. Але його вартість – 25 гривень. Крім того, інше шкільне приладдя, яке треба покласти в рюкзак, теж коштує недешево.

Жінка розповідає, що лише на купівлю шкільного приладдя, не враховуючи щоденник, вже витратила 300 гривень. "Зошити купила найдешевші та без кольорових обкладинок, – каже. – Простий зошит на 12 аркушів коштує 1,10 гривні. Їх треба чимало. Вже придбала альбом для малювання, олівці, фломастери, пенал, набір ручок, лінійку. Не економила лише на ручках та олівцях. Вважаю, що дитина лише починає вчитися і треба, щоб ручка писала гарно та довго".

– Рівень життя знизився, у людей немає грошей, – зауважує продавець канцелярського приладдя Інна. – Цього року асортимент товарів збільшився, але знизився попит. Люди постійно запитують у нас: а скільки коштує те, а скільки це? Мало кого цікавить якість покупки. Шукають, де можна купити дешевше.

Щоби придбати рюкзак, треба викласти від 100 до 400 гривень. Рюкзак китайського виробництва коштує в середньому 150 гривень. Як розповіла продавець рюкзаків на Калинівському ринку Анастасія Алексєєва, китайські рюкзаки швидко рвуться і служать лише кілька місяців. Натомість сумки для школярика корейського та німецького виробництв якісніші. Проте й дорожчі. Їх купують менше.

– Всі хочуть дешеве і якісне, – каже пані Анастасія. – Але таке ще не зшили. Як наслідок, найбільше розкуповують китайські рюкзаки, а дорожчі та якісніші лежать на вітринах довше.

Не поспішають батьки купувати й дорогу шкільну форму – вітчизняну та польську. Такі шкільні костюмчики для хлопчиків і дівчаток коштують від 350 до 400 гривень.

– Цього року попит на віт­чизняну шкільну форму менший, – зауважує продавець шкільної форми Ірина Літвінцева. – Покупців поменшало. А купують форму китайського виробництва. Вона коштує дешевше – від 150 гривень.

"Вчителька склала список всього необхідного"

– Ми розраховували на дві тисячі, але не вкладемося в цю суму, – каже мама першокласниці Галина Грама. – На збирання доньки до школи треба витратити мінімум дві з половиною тисячі гривень.

Пані Галина розповіла, що список всіх необхідних товарів для школи склала майбутня вчителька її дочки. У списку – 20 пунктів.

I недорогі товари мають бути якісні

– Не розумію батьків, які купують дітям зошити з нечіткими лініями або ж із тонкими аркушами, – каже вчителька української мови та літератури Марія Гаврилюк. – Такі зошити не завжди коштують дешевше, але школяр, працюючи із цим зошитом, не може писати каліграфічно.

В обласному управлінні захисту прав споживачів закликають батьків звертати увагу на окремі ознаки якості товарів.

– Від 30 до 50 відсотків шкіль­них форм, які продають на ринках та в магазинах Чернівців, можуть зашкодити здоров’ю дитини, – каже в. о. начальника управління Надія Кутиніна. – Саме стільки продукції працівники управління знімають із реалізації під час перевірок.
Марина КОРПАН

Як придбати недороге і якісне

 За можливості відкладіть покупки до вересня, коли стартують знижки на форми і взуття.
 Шити форму – також варіант. Костюмна тканина із вмістом вовни коштує від 30 гривень за метр, пошиття – від 100 гривень.
 Недорогу вживану шкільну форму можна придбати за оголошеннями чи в комісійному магазині.
 Канцтовари вигідніше купувати гуртом.

На що звертати увагу

 Форма
На етикетці мають бути вказані назва виробу та розмір, склад (повинні переважати натуральні тканини: шерсть, котон), дата виготовлення та гарантійний термін, назва та поштова адреса виробника, знак сертифіката відповідності (у вигляді лотоса).
Якщо запах різкий, тканина з хімічних та синтетичних матеріалів.
На дотик тканина повинна бути еластична.

 Зошити

На вигляд не повинні бути ні темні, ні сліпучо-білі. Також не варто купувати зошити з нечіткими та перерваними лініями, "заржавілими" клітинками.

 Шкарпетки
На кожному виробі має бути маркування. Мають бути вказані назва виробу, розмір (одна цифра), склад та виробник. На зворотному боці шви мають бути зарублені, а не зшиті. Якщо ці вимоги порушено, нога пітнітиме, виникатиме подразнення.

 Взуття
Внутрішні деталі мають бути з натуральної сировини. Застосування синтетики може спричинити пітніння ніг, грибкові захворювання. Також на ринках продають взут­тя без супінатора. Це спричинює хвороби опорно-рухового апарату.
22-08-2011, 17:22
Коментарів 0 Переглядів 7 004

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.