Через подорожчання газу буковинці масово встановлюють в оселях котли для опалення дровами.
– Твердопаливних котлів уже продали удвічі більше, порівняно з минулим роком, – розповів директор Чернівецької філії ТОВ "Ромстал Україна" Валерій КІРЧУ. – Навіть завезли нові моделі турецького виробництва. Вони дешевші за німецькі, польські й італійські – коштують від шести тисяч гривень.
За словами директора, найчастіше купують котли для особняків, шкіл, дитсадків у районах. Навіть якщо підведено газ, часто встановлюють ще й котел для дров.
– Нині дрова дешевші за газ та електрику, – каже Валерій Кірчу. – Для невеликого будинку площею до 150 квадратних метрів машини дров на зиму вистачить. Натомість електрокотли не всюди є можливість встановити. Для цього потрібен потужний кабель і дозвіл РЕМу.
– Порівняно з минулим роком, продаж таких котлів в Україні зріс учетверо, – каже директор компанії "Атом" Володимир Єфимов. – Дедалі більше людей переконується у їхній вигідності. Твердопаливний котел для підприємств окуповує себе за 4-5 місяців, для осель – за півтора-два роки.
Орієнтовна ціна дров восени у сезон вирубувань, як повідомили у Сторожинецькому держлісгоспі, – 140-150 гривень за кубометр. Машина – 750 гривень.
Покупці мають можливість обрати твердопаливні котли десятків виробників. Принципова відмінність – у способі згоряння деревини: звичайне чи за надвисокої температури з більшим коефіцієнтом корисної дії. Моделі різняться також можливістю використовувати у них, крім дров, стружку тощо.
– Вітчизняні котли кращі, бо вони з товстостінного металу. В Європі теж є якісні моделі, але до нас їх не завозять, – запевняє В. Єфимов.
Реалізатори імпортного обладнання, у свою чергу, переконують у його перевагах. Тож покупцеві слід ретельно обирати між десятками виробників.
Надія Макушинська
Перед придбанням піролізного котла Огляньте камеру згоряння. Вона повинна бути повністю вкрита вогнестійким матеріалом – керамобетоном, вогнестійким бетоном тощо. Якщо хоча би десь видніється незахищений шар металу, він швидко перегорить.
У камері для завантаження дров також має бути вогнестійкий матеріал – це дозволить використовувати для опалення навіть сирі дрова.
Чим товстіші стінки котла, тим краще.
Якісний котел – важкий, від 500 кг.
Звичайний котел традиційний тип спалювання деревини;
коефіцієнт корисної дії – до 78%;
завантажувати дрова в сильний мороз потрібно кожні 4-5 годин;
більшість моделей не потребує електроживлення;
практично немає можливості регулювати температуру теплоносія.
Піролізний котел мають дві камери згоряння: в одній згоряє саме паливо, в іншій – деревний газ, який виділяється під час горіння дерева;
утворення золи мінімальне;
коефіцієнт корисної дії – 85-90%;
завантажувати дрова в сильний мороз потрібно двічі на добу;
потребують електроживлення, бо оснащені електронним блоком управління і дають можливість контролювати температуру.
18-08-2011, 14:22
0
7 249