У закарпатському Солотвино нині гарячий сезон. Ще на під’їзді до солених озер ми побачили багатьох людей з характерними білими розводами на шкірі – то відпочивальники повертаються після купання у цілющих водоймах.
– Їжджу сюди щоліта хоча би на кілька днів, – розповіла відпочивальниця з Луцька. – І забула про біль у ногах і спині. Знайома мала наріст на нозі – кісточку біля великого пальця. То мокла у цій воді годинами, і наріст почав зменшуватися й зник.
Подібних історій тут можна почути безліч. Люди купаються й змащують себе болотом без консультації з лікарем. "Лише на ділянку серця грязі не наносіть, – радить відпочивальникам масажистка, яка пропонує свої послуги на одній з місцевих баз. – Потрібно наносити болото на тіло двічі на день і змивати після того, як воно висохне".
Місцеві солені озера мають здатність утримувати людину на поверхні. Тож навіть діти й пенсіонери часто з першого разу навчаються плавати.
Дорога до озер вкрита ямами. З розваг – лише дискотеки в барах. На озерах грубо збиті паркани спускаються до води – кожна база відгородила собі шматочок.
Навіть у дощ багато людей купається в озерах, бо вода дуже тепла.
Що привезти із собою на згадку про курорт? Вибір сувенірів традиційний: від вишитого одягу та безрукавок до дрібничок на зразок сопілок.
Тим, хто дбає про здоров’я, стане в нагоді соляна лампа (250 гривень) – звичайна лампочка, вмонтована в середину кристалу солі.
Є в продажу і природні кристали солі різних форм і розміру – їх використовують як прикрасу для інтер’єру.
Також туристам пропонують купити… болото. Трилітрова банка лікувального болота вартує 50 гривень. Хоча поряд в озері його можна набрати безкоштовно – і дехто запасається додому відрами.
Ще один місцевий ексклюзив – червоне домашнє вино. Його продають на кожному кроці біля дороги у півторалітрових пластикових пляшках по 20 гривень за пляшку. (Надія МАКУШИНСЬКА)
ЦіниПроживання, грн з особи за добуУдома у мешканців селища (туалет і літній душ на вулиці) – від 30
У комплексах (туалет і літній душ на вулиці) – від 50
У комплексах (номер люкс – із зручностями й кухнею) – від 150
У наметі на території комплексу чи кемпінгу – від 15 (за один намет)
Купання в солоних озерах2-10 грн з особи за день, діти – безкоштовно
Харчування
Комплесний обід у барі – 35 грн
Проїзд100 грн – квиток в один бік на мікроавтобус "Чернівці – Солотвино"
Власним транспортом добиратися 250 кілометрів через Яремчу.
Про курорт Три речі зробили Солотвино курортом: цілюща ропа солоних озер, лікувальні грязі та алергологічна лікарня, яка використовує спелеотерапію в соляних шахтах для надання другого дихання хворим на астму, алергію, туберкульоз.
Вважають, що лікувальні грязі курорту за своїм складом та властивостями ідентичні ропі та грязям Мертвого моря. Їх застосовують під час лікування захворювань органів руху, шкіри (псоріазу, екземи), урологічних розладів, нервової та серцево-судинної систем.
Що ще подивитися?- Озеро Синевир
- База "Буковель" із канатною дорогою для огляду гір
- Водоспад у Яремче
- Скелі Довбуша
- Сувенірний ринок у Рахові
- Замок у Мукачевому
- Термальні купальні в Береговому
- Долина нарцисів (квіти цвітуть до осені)
- страусина ферма біля Хуста
12-08-2011, 17:04
0
6 022