RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Гирю підіймаю 146 разів!»
Подружжя Петра Ілика та Світлани Деревенко із Шишківців на Кіцманщині стало чемпіонами світу в один день. До Мілана, де відбувся Чемпіонат світу з гирьового спорту за участю 24 країн, вони поїхали у складі збірної України, яка виборола перемогу.

До подружжя чемпіонів кореспондент "МБ" приїхала додому. Чепурненький дворик, три кізки, кролики, песики, неймовірно пухнасті котики, город – усе, як у всіх у селі.

Петро – тренер дитячо-юнацької спортшколи "Колос". Світлана – вчитель української мови і літератури. Вони вирішили довести: якщо людина має мету, то, навіть живучи у невеликому селі, де і мобілка часто не ловить, можна досягнути її.

– Почав займатися з гирями років 15-20 тому, – розповідає Петро. – Вступив до університету на факультет фізичного виховання, працював тренером.

– Я ж гирі бачила хіба що у спортзалі школи, – каже Світлана. – Працювала вчителькою української мови. Відбулася як фахівець: вчитель-методист, відмінник освіти України, переможець конкурсу "Вчитель року" в області. Бігала, робила зарядку… Їздила на змагання із сином: вболівали за тата.

– Я казав, щоб разом займалися гирями, але Світлані все було ніколи. Займатися дружина почала лише три роки тому, а трохи більше року тому – професійно. Доти лише витирала пил з гир у кімнаті, яку ми переобладнали для занять.

– Виступила на обласних змаганнях у Кіцмані. Як депутат райради вирішила постояти за район, бо у команді не було жінки. Підняла гирю 40 разів однією рукою (вага гирі для жінок – 16 кг, – авт.). За рік дійшла до 50 разів. І тоді зрозуміла, що я це також можу і що над цим треба працювати! Зараз підіймаю вже 146 разів!
До занять гирями у Світлани боліла спина – було хронічне запалення м’язів.

– Зараз усе минуло, – розповідає жінка. – У Петра – грижа диска. Але такі грижі має багато гирьовиків. Олександр Дідовець мав три грижі. Залікував. Оскільки каркас кісток оточений м’язами, коли м’язи треновані, можуть затиснути витікання міжхребцевої рідини.

– Я зустрічався з росіянином Єжовим, який мав п’ять гриж. Він ходив на Ельбрус, встановлював рекорди… Без операції можна позбутися проблеми. Я рік тому не міг сидіти. Почав займатися за системою – минуло.
Подружжя тренується щодня по одній-дві години. Влітку – разом, а під час навчального року – окремо, бо Світлана – на уроках.

– У нас навіть домашня робота розділена, – каже вона. – Доки вранці я бігаю, чоловік усім звірятам дає їсти. У нас є три кози, молоко яких п’ємо щодня. Самопочуття від молока – чудове. У нас навіть кролики п’ють козяче молоко: з мисочки, як котики.

Рідко їдять у родині смажене. Вранці випивають сік-фреш із гарбуза, моркви та яблук. Щодня бігають. Петро відкрив секрет гармонійності їхньої пари: коли він відчуває, що почнеться сварка, – йде бігати. Пробіжить восьмикілометровий крос – усе й забудеться.

У Світлани і Петра – бездоганна статура, жодного зайвого кілограма.

– Гирі – вид спорту, – каже Світлана, – який не дає залишатися на тілі нічому зайвому. Усі спортсменки-гирьовики стрункі. Все життя – в одному розмірі: можу одягнути шкільну форму. Відколи почала займатися, гарно вималювалися м’язи.

На жартівливе запитання, чи є сенс допомагати дружині понести щось важке, зважаючи, що вона піднімає 146 разів 16-кілограмову гирю, Петро відповідає, що на це не зважає – допомагає.

На те, чи заняття гирями приносить гроші, подружжя лише посміхається.

– Маємо більше, – каже Світлана. – Ми дуже вдячні районній владі за підтримку, голові спортивного товариства "Колос" Наталі Кудельницькій, яка за нас вболіває.

Коли я стояла і грав гімн України у Мілані... Якщо придивитися до фото, видно, як у мене за спиною крильця ростуть... Це неможливо передати. Ну що я можу ще зробити для України? 
Юлія Боднарюк

ДОСЯГНЕННЯ
Майстер спорту Петро Ілик став чемпіоном світу у ривку, поштовху, сумі двоборства у ваговій категорії до 70 кг.
Світлана Деревенко здобула звання чемпіонки світу у ривку у ваговій категорії до 60 кг.
Виконала норматив кандидата в майстри спорту.
4-12-2012, 11:59
Коментарів 0 Переглядів 5 433

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.