«Зброя – це все, що є під руками»

Лідери
4 786
0
«Зброя – це все, що є під руками»

Кожен із нас може стати жертвою нападу, грабежу, побоїв. Вдома, у під’їзді, ліфті, на вулиці. Як захистити себе, розповідає шеф-інструктор бойової системи MAXIM полковник міліції Юрій ОТРУБЧАК. Він проводить експрес-курси самозахисту і тренінги вихідного дня для всіх охочих, зокрема для жінок і таксистів.

Треба перебороти страх застосувати силу

– Пане Юрію, навчитися захищати себе може будь-хто?

– Звичайно. Наші експрес-курси і тренінги розраховані на звичайних людей віком більше 18 років. У них немає спеціальної бойової або спортивної підготовки. Усі поради та рекомендації – суто практичні. Насамперед радимо, як уникнути небезпечної ситуації. А якщо вже потрапили у неї – вчимо, як захистити себе. Прості технічні прийоми не вимагають значної фізичної сили. Їх можна швидко опанувати та ефективно використати. До нас приходять люди різного віку та різних професій, часто – цілими сім’ями. Наприклад, були батько із сином, чоловік із дружиною. Можна займатися у будні або у вихідні. Проводимо спеціальні тренінги вихідного дня окремо для жінок і таксистів, які я розробив самостійно на основі 20-річної практики. Чотиригодинне навчання із самозахисту за програмою бойової системи MAXIM включає комплекс необхідних вправ і прийомів. Їх можна застосувати у типових небезпечних ситуаціях. Дуже важливе значення має також психологічна підготовка. Людині треба чітко усвідомити, що в один не дуже приємний момент їй доведеться перебороти свій страх і застосувати силу проти іншої людини. Позбавити боєздатності потенційного злочинця можна, лише завдавши йому значної шкоди. У цьому випадку є шанс вижити і залишитися здоровим. Розповідаю своїм учням і про правові аспекти самозахисту. Вони повинні знати, що діють законно, захищаючи власне життя і здоров’я. Хоча не слід перевищувати межі оборони.

Шпилька і ручка можуть стати зброєю

– Хто насамперед стає жертвою нападу?

– За статистикою, найчастіше потрапляють у небезпечні ситуації жінки, таксисти, охоронці, міліціонери, журналісти. Зрештою, ніхто із нас не застрахований від зухвалого нападу та грабежу. У ЗМІ майже щодня можна знайти повідомлення про десятки насильницьких злочинів, коли люди втрачають майно, здоров’я, навіть життя. Тому, щоб не опинитися на місці постраждалого, треба вміти захистити себе.

– Чи можна якось уникнути небезпечної ситуації?


– Її може спровокувати сама людина власною поведінкою, не усвідомлюючи цього. Ще з дитинства батьки навчають дітей, чого не слід робити. Але ті не завжди дослухаються. Наприклад, дівчата часто одягають занадто короткі спідниці, що може стати небезпечним. Знайомляться на вулиці або в транспорті з незнайомими чоловіками. Намагаючись потрапити швидше додому, обходять дорогу малолюдними темними місцями або дворами. Спровокувати напад можуть люди, які показують великі суми грошей, чим привертають увагу. Ще одна причина – зауваження і сварки в громадському транспорті. Дуже небезпечними є під’їзди багатоквартирних будинків та ліфти. Тому в жодному разі не можна заходити туди з незнайомцями.

– Якими підручними засобами можна скористатися під час самооборони?

– Як зброю можна використати все, що є під руками. Будь-який предмет збільшує шанси на виживання. Наприклад, жінки можуть скористатися манікюрними ножичками. Нанесений ними удар може бути дуже ефективним. Знадобляться ключі з брелком, які кожен носить із собою. Гострим кінцем можна поранити нападника і на певний час позбавити його дієвості. Кинута в очі рукавичка відверне увагу зловмисника. Гострою шпилькою туфлі можна завдати удар у коліно, пах, шию. Гострим кінцем книжки або блокнота – в око. Парасоля, фотоапарат, ручка, заточений олівець – усе годиться для самозахисту. У цьому разі напівзаходами не обійтися ніяк. Інакше злочинець може озлобитися і почне діяти активніше. Треба виробляти звичку – тримати близько підручні предмети, які можна швидко і легко дістати. А в темну пору дня – брати у руки і бути готовим психологічно їх застосувати. Як свідчить практика, злочинці бояться спротиву. Яскравий приклад цьому, коли у Чернівцях немолода жінка-касир завдала папкою удар озброєному нападникові. Він не очікував таких дій і втік. Це свідчить про те, що захистити себе може кожен, незалежно від віку та статі.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
40 904
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
18 821
У Чернівцях горіла церква: що відомо
12 328
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 124
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 932
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
9 662
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 409
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
8 282
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 929
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 863

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм