RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Лідери » «Зброя – це все, що є під руками»

«Зброя – це все, що є під руками»

Кожен із нас може стати жертвою нападу, грабежу, побоїв. Вдома, у під’їзді, ліфті, на вулиці. Як захистити себе, розповідає шеф-інструктор бойової системи MAXIM полковник міліції Юрій ОТРУБЧАК. Він проводить експрес-курси самозахисту і тренінги вихідного дня для всіх охочих, зокрема для жінок і таксистів.

Треба перебороти страх застосувати силу

– Пане Юрію, навчитися захищати себе може будь-хто?

– Звичайно. Наші експрес-курси і тренінги розраховані на звичайних людей віком більше 18 років. У них немає спеціальної бойової або спортивної підготовки. Усі поради та рекомендації – суто практичні. Насамперед радимо, як уникнути небезпечної ситуації. А якщо вже потрапили у неї – вчимо, як захистити себе. Прості технічні прийоми не вимагають значної фізичної сили. Їх можна швидко опанувати та ефективно використати. До нас приходять люди різного віку та різних професій, часто – цілими сім’ями. Наприклад, були батько із сином, чоловік із дружиною. Можна займатися у будні або у вихідні. Проводимо спеціальні тренінги вихідного дня окремо для жінок і таксистів, які я розробив самостійно на основі 20-річної практики. Чотиригодинне навчання із самозахисту за програмою бойової системи MAXIM включає комплекс необхідних вправ і прийомів. Їх можна застосувати у типових небезпечних ситуаціях. Дуже важливе значення має також психологічна підготовка. Людині треба чітко усвідомити, що в один не дуже приємний момент їй доведеться перебороти свій страх і застосувати силу проти іншої людини. Позбавити боєздатності потенційного злочинця можна, лише завдавши йому значної шкоди. У цьому випадку є шанс вижити і залишитися здоровим. Розповідаю своїм учням і про правові аспекти самозахисту. Вони повинні знати, що діють законно, захищаючи власне життя і здоров’я. Хоча не слід перевищувати межі оборони.

Шпилька і ручка можуть стати зброєю

– Хто насамперед стає жертвою нападу?

– За статистикою, найчастіше потрапляють у небезпечні ситуації жінки, таксисти, охоронці, міліціонери, журналісти. Зрештою, ніхто із нас не застрахований від зухвалого нападу та грабежу. У ЗМІ майже щодня можна знайти повідомлення про десятки насильницьких злочинів, коли люди втрачають майно, здоров’я, навіть життя. Тому, щоб не опинитися на місці постраждалого, треба вміти захистити себе.

– Чи можна якось уникнути небезпечної ситуації?


– Її може спровокувати сама людина власною поведінкою, не усвідомлюючи цього. Ще з дитинства батьки навчають дітей, чого не слід робити. Але ті не завжди дослухаються. Наприклад, дівчата часто одягають занадто короткі спідниці, що може стати небезпечним. Знайомляться на вулиці або в транспорті з незнайомими чоловіками. Намагаючись потрапити швидше додому, обходять дорогу малолюдними темними місцями або дворами. Спровокувати напад можуть люди, які показують великі суми грошей, чим привертають увагу. Ще одна причина – зауваження і сварки в громадському транспорті. Дуже небезпечними є під’їзди багатоквартирних будинків та ліфти. Тому в жодному разі не можна заходити туди з незнайомцями.

– Якими підручними засобами можна скористатися під час самооборони?

– Як зброю можна використати все, що є під руками. Будь-який предмет збільшує шанси на виживання. Наприклад, жінки можуть скористатися манікюрними ножичками. Нанесений ними удар може бути дуже ефективним. Знадобляться ключі з брелком, які кожен носить із собою. Гострим кінцем можна поранити нападника і на певний час позбавити його дієвості. Кинута в очі рукавичка відверне увагу зловмисника. Гострою шпилькою туфлі можна завдати удар у коліно, пах, шию. Гострим кінцем книжки або блокнота – в око. Парасоля, фотоапарат, ручка, заточений олівець – усе годиться для самозахисту. У цьому разі напівзаходами не обійтися ніяк. Інакше злочинець може озлобитися і почне діяти активніше. Треба виробляти звичку – тримати близько підручні предмети, які можна швидко і легко дістати. А в темну пору дня – брати у руки і бути готовим психологічно їх застосувати. Як свідчить практика, злочинці бояться спротиву. Яскравий приклад цьому, коли у Чернівцях немолода жінка-касир завдала папкою удар озброєному нападникові. Він не очікував таких дій і втік. Це свідчить про те, що захистити себе може кожен, незалежно від віку та статі.
Надія БУДНА
23-02-2012, 17:56
Коментарів 0 Переглядів 4 743

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.