Дебют буковинського подружжя Світлани Деревенко та Петра Ілика на Чемпіонаті світу та Чемпіонаті Греції з гирьового спорту виявився надзвичайно вдалим.
- Я виступала у ваговій категорії до 60 кілограмів й віковій категорії 45-49 років, – розповідає Світлана Деревенко, яка працює педагогом і разом із чоловіком проживає у Шишківцях Кіцманського району. – У Чемпіонаті світу взяло участь майже 200 спортсменів з 17 країн. Найчисленнішою була українська команда – 80 спортсменів. Я підняла 16-кілограмову гирю 78 разів і посіла друге місце. Перше дісталося Олені Кожушко з Києва. Психологічно було важко, адже брала участь у змаганнях такого високого рівня вперше. Там ми зустрілися з нашим земляком зі Сторожинеччини Олегом Ілікою, який тренує італійських гирьовиків. Олег – успішний тренер, його підопічні зайняли на цьому чемпіонаті друге загальнокомандне місце. Перше – українці, а третіми стали білоруси.
- Чемпіонат світу відбувався 12-17 жовтня у місті Лоутракі, яке за 100 кілометрів від Афін. Мешкали у готелі неподалік моря. Мали чудові умови для тренування, – каже Петро Ілик, майстер спорту, тренер Кіцманської спортшколи "Колос" з гирьового спорту. – Змагався у віковій категорії 40-44 роки й ваговій 65 кілограмів. Претендентів на перемогу було десятеро. Однак вона дісталася мені. 24-кілограмова гиря підкорилася мені 80 разів у поштовху і 160 у ривку.
Також ми з дружиною взяли участь і у відкритому Чемпіонаті Греції з гирьового спорту. Отримали золоті медалі.
- Світлано, наскільки гирьовий спорт пасує жінці?
- Це спорт для всіх. Ми маємо вдома свій спортзал. Раніше мала сколіоз, нині проблем зі спиною не відчуваю. Більше того, як тільки беруся за гирю, покращується настрій. Гирьовий ривок покращує роботу серця. Займаюся цим видом спорту два роки, а чоловік – понад десять.
- Чи й надалі займатиметеся гирьовим спортом ?
- Так, адже це наш спосіб життя. Ще до поїздки в Грецію ми взяли участь у республіканському чемпіонаті, змагатимемось у подібних турнірах і надалі, – каже Петро Ілик. (Василь Гринюк)