Працівники російського Інституту сучасних гуманітарних досліджень спростовують інформацію російських ЗМІ про "бандерівців", які катують людей на Сході і Півдні країни, про придушення свобод російськомовних людей і росіян на Заході і закликають російську владу одуматись і не допустити війни.
Сьогодні, 4 березня, вони оприлюднили відповідну заяву:
"Ріст напруженості у відносинах політичного керівництва Російської Федерації з новою українською владою і дестабілізація ситуації в Криму створили гостру загрозу миру і безпеки як на території України, так і в усьому регіоні в цілому. Фаза гострої політичної кризи, що загрожує перейти у відкриту війну між Росією і Україною, розвинулася до такого ступеня , що підвела конфліктуючі сторони до останньої межі, за якою може бути пройдена точка неповернення.
У зв'язку з цим, ми вважаємо, що прийняте Радою Федерації рішення про дозвіл застосування Збройних сил Росії на території України є помилкою, яку ще не пізно виправити, щоб уникнути масштабного кровопролиття і братовбивчої війни. Ми вважаємо, що подібні кризові явища слід вирішувати виключно мирним і дипломатичним шляхом за столом переговорів із залученням усіх зацікавлених сторін. Ця війна невигідна ні Росії, ні Україні. Від збройного протистояння дуже сильно постраждають обидва народи, які пов'язані кровно і духовно. Ми вважаємо, що в сформованих умовах необхідно негайно розпочати конструктивний переговорний процес, заради збереження державної цілісності Української держави в існуючих кордонах, які визнані всім світовим співтовариством, і цілісність яких гарантована Росією, заради збереження миру у всьому Чорноморському регіоні та Європі в цілому.
Сьогодні в Росії засобами масової інформації суспільству нав'язується думка, ніби в умовах зміни влади на Україні здійснюється геноцид російськомовного населення, ніби на Україні, особливо в західній її частині, склалася традиція негативного ставлення до росіян і введена заборона на вживання російської мови. Ця думка невірна, хоча б тому, що практично у кожного українця є численні родичі і друзі в Росії, і всі жителі України знають російську мову й вільно нею володіють.
Представники Інституту сучасних гуманітарних досліджень в рамках реалізації спільних з українськими колегами проектів часто відвідують Україну, в тому числі і західні регіони країни, де активно взаємодіють з експертним співтовариством, творчою та науковою інтелігенцією, діячами культури, студентством. У зв'язку з цим ми відповідально заявляємо, що, виходячи з особистого досвіду, ми ніколи не стикалися на Україні з проявами русофобії, екстремізму і неповаги по відношенню до росіян з боку українців. Перебуваючи в постійному контакті з нашими українськими колегами і друзями в ці напружені дні та години, ми отримуємо від них запевнення в тому, що в Україні не було, немає і не буде дискримінації за національною і релігійною ознакою, в тому числі і по відношенню до громадян російської національності.
На жаль, зараз в російських ЗМІ поширюється неперевірена, а часто навіть відверто неправдива інформація про нібито наявні факти вбивств, загрозу життю і побиття російськомовних громадян України з мотивів національної та релігійної ворожнечі. Регулярно з'являються повідомлення про якісь потяги і автобуси з "бандерівцями" , "фашистами" і екстремістами всіх мастей , які нібито вільно переміщаються по східних областях країни і Криму, загрожують насильством місцевим російськомовному населенню. Подібна інформація сприяє нагнітанню напруженості, протистояння, формує у росіян помилковий образ ворога в особі українців, спрямована на дестабілізацію ситуації і розпалювання агресії, в тому числі збройної . Разом з цим, ми засуджуємо будь-які спроби розв'язати міжнаціональну ворожнечу між народами України та Росії у всіх її проявах від кого б вони не виходили.
Ми висловлюємо надію на те, що у влади Росії вистачить політичної волі і дипломатичних зусиль не допустити подальшої ескалації конфлікту і доведення його до відкритої збройної фази. Одночасно з цим, висловлюємо надію і на та, що нова українська влада виявиться здатною захистити законні права та інтереси всіх без винятку громадян України і гарантує вільний і демократичний розвиток українського суспільства і держави."
Президент ІСГД , кандидат філологічних наук Андрій Мельков ,
Виконавчий директор ІСГД Олег Сидельников ,
Вчений секретар Науково-експертної ради ІСГД , кандидат філологічних наук Євген Нікольський,
Директор міжнародних програм ІСГД, кандидат політичних наук Федір Басов,
Директор суспільних програм ІСГД Олександр Жарьохін,
Директор культурно-просвітницьких програм ІСГД Віра Сапункова.
4-03-2014, 16:30
0
2 124