У МОН пояснили, що передбачає реформа старшої школи

Новини України
363
0
У МОН пояснили, що передбачає реформа старшої школи

В Україні в межах реформи гімназії та початкові школи не закриватимуть, але окремі заклади освіти змінять свій тип.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки.



У міністерстві зауважили, що в соціальних мережах зараз поширюють повідомлення, у яких реформу старшої школи подають викривлено.

Пояснюють, що деякі з гімназій та початкових шкіл стануть ліцеями, де навчатимуть переважно старшокласників, а інші — гімназіями та початковими школами, вони збиратимуть дітей громади відповідного віку.

Відомство навело приклад реорганізації мережі закладів освіти в Шептицькій громаді на Львівщині.

Нині у громаді працює один відокремлений академічний ліцей, а буде — два. Більшість інших закладів є гімназіями (1–9 класи), а один — початковою школою (1–4 класи). Причому у громаді не закривали школи й не планують цього робити.

У МОН наголосили, що початкова школа лишиться якнайближче до місця проживання дитини — цю норму регламентовано законодавством.

Мінімальна та максимальна кількість учнів залишаться незмінними. Мінімальна — 5 учнів, максимальна — 24 у початковій школі та 30 у базовій.

Що змінить реформа?

Учні зможуть обирати профілі та предмети/курси. І в місцевості, де живуть учні, заклади освіти мають пропонувати різноманітні профілі, а не лише гуманітарні.

Старші учні будуть вчитися у великих ліцеях. Як пояснюють у МОН, що більше учнів на паралелі, то більше груп можна створити для вибору профілів і предметів/курсів. Тоді також зʼявиться можливість запропонувати вчителям повне навантаження, а також забезпечити викладання профільних предметів/курсів. Також ліцеї будуть оснащувати потрібним обладнанням.

У відомстві вважають, що найкраще, якщо ліцеї будуть відокремленими, оскільки спосіб організації навчання старшокласників може відрізнятися. Наприклад, можна запровадити змінні групи замість класів, вивчення одного предмета в межах семестру за модульним принципом тощо.

Де вчитимуться учні, які не зможуть продовжити навчання у своїй школі?

У публікації МОН розглядають два варіанти. Перший — якщо дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка стане відокремленим ліцеєм, тобто матиме лише 10–12 класи. Тоді учень зможе продовжити навчання в 1–9 класах в іншому закладі освіти своєї громади.

Другий варіант — якщо дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка буде гімназією, що матиме лише 1–9 класи. Тоді можна довчитися до 9 класу в цій школі, а далі продовжити навчання в ліцеї своєї чи іншої громади, закладі професійної (професійно-технічної) або фахової передвищої освіти.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм