Американські зенітно-ракетні комплекси Patriot, які були передані Україні для захисту від російських агресорів, матимуть додатковий психологічний тиск на російських пілотів.
Про це в інтервʼю LIGA.net розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
Він зазначив, що ЗРК Patriot не будуть ставити на кордоні з Росією, бо тоді вони будуть попадати у зону ураження російської артилерії. Тому комплекси будуть розміщувати на віддаленні, але все одно він може стати дієвим аргументом навіть з точки зору психологічного тиску на ворога.
"Пілот Су-35, знаючи, що він потенційно знаходиться у зоні досяжності такої системи… Уже колінки будуть труситись. Він буде реагувати на це, фактор самозбереження. Він думатиме: "Я ту бомбу раніше запущу, на 10-15 км, хто там буде знати?" Ну, і впаде вона десь там в Бєлгороді... А якщо комплекси почнуть ще їх нищити… Я думаю, таке станеться", – сказав Ігнат.
Однак лінія зіткнення є дуже довгою, а Patriot надійно може діяти у радіусі 100-150+ км, зауважує речник ПС. Тому таких систем, а також європейських далекобійних ЗРК Samp-T треба більше.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.