RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Буковинці можуть обміняти посвідчення водія онлайн, через "Дію" чи електронний кабінет водія, а також за кордоном.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, протерміновані посвідчення вважаються дійсними на протягом всього часу дії воєнного стану та один рік після його скасування, йдеться в публікації "МБ".



Та, попри це, обміняти посвідчення можна як офлайн, так і онлайн.

У 2022 році послугою обміну посвідчення водія в сервісних центрах МВС Буковини скористались понад 17 тисяч разів.

– Посвідчення водія можна отримати онлайн. Тобто замовити через електронний кабінет водія або через застосунок "Дія". Водій через електронний цифровий підпис авторизується, обирає, в якому сервісному центрі бажає отримати посвідчення, і оформлює послугу. Згодом приходить у відповідний сервісний центр та без черг і талонів отримує посвідчення водія, – пояснює начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області Василь Душинський.



На території області обмін посвідчень водія офлайн здійснюють п’ять сервісних центрів MBC: в Чернівцях, Кіцмані, Новоселиці, Глибокій, Кельменцях.

– Послуга заміни посвідчення онлайн зараз дуже актуальна. На Буковині від початку року ми вже опрацювали пів тисячі заявок онлайн. Алгоритм опрацювання дуже швидкий. За кілька днів водій може отримати посвідчення. І воно одразу підтягується у "Дії", – зазначає Анна Вишивана, прессекретарка Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області.

Послуга обміну посвідчення водія надається також на території інших держав завдяки співпраці сервісних центрів MBC та держпідприємства "Документ".



За межами України обміняти національне водійське посвідчення можна у Польщі, Чехії, Словаччині, Туреччині.

– На сьогодні обміняти посвідчення можна в чотирьох країнах. З 25 лютого 2023 року, відколи запрацювала філія у Чехії, там видано 136 посвідчень водія. У середньому за день ми опрацьовуємо близько 20 заявок. Це дозволяє говорити про попит на цю послугу в Празі, – зазначає Василь Душинський.

Надалі можливість обміняти посвідчення буде і в інших країнах Європи.

– Працівник за кордоном сканує документи водія та надсилає нам. Наші працівники перевіряють у наявних базах, чи особа не в розшуку, чи не позбавлена посвідчення водія. Якщо все добре, ми даємо підтвердження. Вони мають бланки, принтери і можуть видати посвідчення водія. Ми опрацьовуємо заявку протягом дня, – каже В. Душинський.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
18-03-2023, 16:16
Коментарів 0 Переглядів 796

Теги -

Відважного воїна в останню путь проведуть у селі Васловівці

Відтепер головний ліхтар Чернівців запалюватимуть щосуботи

Чернівчанин Роман і сьогодні продовжує відстоювати позицію біля Києво-Печерської Лаври
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чернівчани продовжують допомагати армії. Блог Надії Будної
У Буковинському медичному університеті стартував челендж "Захистимо тих, хто захищає нас. Моя країна б’ється!"
Наберіться терпіння, інакше вам стане зле. Блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів
ВІДЕО Переглянути все відео

Чому важливо захистити власне житло, як вибрати охоронну компанію й не поплатитися за власну байдужість, ми розпитали у чернівецьких фахівців підрозділу швидкого реагування "Тигр".

У Приватному вищому навчальному закладі "Буковинський університет" відбувся[i] Благодійний культурно-мистецький марафон "Борітеся – поборете!".

У Чернівцях дистанційно опанувати німецьку мову, відшліфувати вимову та граматику допоможуть у Центрі німецької мови, який є офіційним партнером Goethe-Institut.
• Теги