Більше року до приміщення Чернівецької ОДА неможливо увійти пересічним буковинцям без перепусток або посвідчень. На охорону об’єкту Чернівецька ОДА щороку витрачає 215 тисяч гривень.
Про це у своїй публікації на порталі
"Ні корупції" повідомляє журналіст Надія Бабинська.
Вона написала запит до Чернівецької обласної ради, щоб пояснили, чому і скільки це коштує.
"У відповідь на запит від Чернівецької обласної ради йдеться, що "на утримання охорони будівлі обласної ради та обласної державної адміністрації у 2015 році заплановано 215,2 тис. грн – це заробітна плата та нарахування на заробітну плату. Наразі освоєно 161 478 грн.", – написала активістка.
За інформацією Бабинської, охоронці ОДА – наймані працівники комунального ДП "Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад", яке є балансоутримувачем будівлі.
"Це комунальне підприємство є розробником "Положення про пропускний та внутрішній об’єктовий режим в адміністративному будинку по вулиці Грушевського,1" . Положення було затверджене спільним розпорядженням тодішнього голови ОДА Романом Ванзуряком і головою облради Михайлом Гайничеру", – пише активістка.
Відповідно до Положення, вхід до приміщення адмінбудинку здійснюється через пост охорони № 1 за посвідченнями службовими чи нардепа, чи постійними перепустками, які видані облрадою чи ОДА, ну і, цілком логічно, за документом, що посвідчує особу (паспорт, службове посвідчення тощо).
"Але для того, щоб зайти в будівлю, простому громадянину треба, щоб на нього було "замовлення". Цитую "у робочі дні замовлення на вхід відвідувачів у службові приміщення адмінбудинку подаються в усній формі працівниками облдержадміністрації, обласної ради та працівниками інших структурних підрозділів, розміщених в адмінбудинку, через пост охорони. Відвідувачі пропускаються при умові телефонного підтвердження відповідального працівника щодо їх пропуску в приміщення, при пред’явлені ними документу, що посвідчує особу", – цитує Надія Бабинська пункти положення.
"Будівля, де зараз розташована обласна рада і ОДА, є власністю територіальної громади. А член громади туди може зайти тільки по "замовленню". Бо так вирішило якесь підприємство. Не депутати на голосуванні, а підприємство, за згодою голів адміністрації та ради. Звичайно, воно не прописало в Положенні норму закону "Про доступ до публічної інформації", яка передбачає доступ громадськості на засідання колегіальних суб’єктів владних повноважень", – обурюється активістка.
9-10-2015, 13:56
0
1 839