Молочнобратський карстовий масив складається з декількох розрізнених скель та включає в себе чотири печери. Загальна довжина печер - майже сто метрів. Знаходиться пам’ятка природи на півдні Путильського району.
- Це печери Едельвейс, Дитяча, Обломна і друга за глибиною природна шахта Буковини - Молочні Браття, - розповідає краєзнавець Михайло Григоряк. - Тут також знаходяться декілька колодязів глибиною 4-10 метрів.
Раніше марганець, добутий у масиві, вивозили до Німеччини.
- Щодо цікавих фактів історії, то М. Андрусяк у книзі "Брати грому" розповідає таке. "Між верхніми течіями річок Сарата і Калиничі, на урочищі Молочні Браття, ростуть реліктові рослини і є невеликі запаси марганцю. Німецькі окупанти надумали розробляти ті поклади. Розбили там табір військовополонених, який охороняв міцний гарнізон силою понад двісті стволів. Добутий марганець возами звозили аж до Вижниці, де вантажили у вагони для відправки до Німеччини".
За прогнозами науковців, печери Молоснобратського карстового масиву в недалекій перспективі необхідно буде використовувати з рекреаційною метою, а саме для потреб організованого спелеотуризму, спеціального та загального лікування, оздоровлення та реабілітації хворих.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-05-2018, 23:06
0
5 237