RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику

Депутатські портфелі й нудні проекти рішень замість мікрофонів та ручок: чернівецькі журналісти вирішили масово піти в політику.

За півтора місяця до місцевих виборів чимало журналістів вирішили балотуватися до міської чи обласної ради. Мотивація у кожного з них різна, однак всі в унісон вважають, що такими діями не зрадять свою читацьку чи глядацьку аудиторію.

Так це чи ні, з’ясовував кореспондент "МБ".

"Ми теж люди. Чого тут дивуватися?"

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику


Спортивний журналіст Георгій МАЗУРАШУ опинився у списках кандидатів до обласної ради від партії "Самопоміч". Поки що цей список обговорюється, а фінальний перелік претендентів на місця у радах політичне об’єднання обіцяє надати ближче до кінцевої дати реєстрації кандидатів.

– Для мене журналістика, передусім, інструмент пропаганди спорту і здорового способу життя, бо я цим живу, можна сказати, – каже Георгій кореспонденту "МБ". – Чому суспільство має дивуватися, що балотуються журналісти? Це теж люди, це теж професія. А в представницьких органах мали би бути представлені різні прошарки і галузі.

Свою спробу участі в передвиборних гонках Мазурашу не вважає зрадою своїх читачів.

– Чи не зрадив таким кроком читачів? Ні на секунду не сумніваюсь, що ні. Бо для мене цей потенційний статус нічого не змінює в плані моєї журналістської діяльності. Я й раніше ніколи не ділив людей за національністю, віросповіданням, партійними симпатіями, і, відповідно, до висвітлення подій завжди ставився і ставлюсь нейтрально. Є факти, події, пряма мова людей – це для мене базис у роботі.

"Наших репортажів замало для впливу на владу"

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику


Журналістка телеканалу "Чернівецький промінь" Аліна ОЛЕВИЧ теж опинилася у списку "Самопомочі" до міської ради. Участь у передвиборних гонках вона бере не вперше: торік Аліна балотувалась у депутати міськради на перевиборах у 17 окрузі міста, але поступилася представнику БПП Андрію Шалєєву.

– Йду в політику, бо ми, як журналісти, щодня бачимо те, як працює нинішня влада, як працюють чиновники. Ми щодня допомагаємо людям вирішувати їхні проблеми. Але іноді для впливу на владу, на жаль, журналістських матеріалів замало, – каже вона. – Чого я хочу досягнути в політиці? Змоделювати нові стосунки між владою, політиками і людьми. Я хочу, щоб політики стали ближчими до людей. Щоби виборці могли без проблем знайти свого депутата, мали його телефон у своєму довіднику, і, щоб за будь-яких проблем вони могли легко "достукатися" до свого обранця.

– Журналіст, який став політиком, повинен розділяти себе – де він журналіст і де він громадський діяч, – каже А. Олевич. – Кожен обирає ту силу, яка йому підходить по духу, по своєму напрямку роботи. У "Самопомочі" зібралися класні люди, які працюють у різних напрямках. Ми прекрасно знаємо, що є багато сил, які продають місця. А в нас це зовсім по-іншому. Як і минулого разу (коли брала участь у виборах на виборчому окрузі №17, – авт.), піду у відпустку.

Телеведуча каналу ТВА Мар’яна КОБЕЛЯ каже, що отримувала чимало пропозицій йти на вибори від різних партій, але погодилась лише йти від молодої партії "Сила людей". На запитання кореспондента "МБ" Кобеля відповіла листом на "електронку":

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику


"За останні кілька років я відчула, що суспільство постало перед новими викликами часу. Стівен Кінг казав: "Людина, яка відчула вітер змін, повинна будувати не щит від вітру, а вітряк!" Отже, сьогодні треба використати момент, щоб спрямовувати ці зміни в потрібному напрямку для людей і заради людей. Відверто скажу, я отримала кілька пропозицій від відомих і знаних політичних сил, але позитивну відповідь дала лише новій, але перспективній партії "Сила людей". Для мене важливо, щоб партія і команда були не заплямовані і будували свою роботу за європейськими стандартами. А ще важливо бути в команді кваліфікованих фахівців, сильних людей, щоб разом, спільними зусиллями вирішувати наші з вами проблеми на місцевому рівні".

Думки

"Совість має прокласти межу"

Тетяна СМОЛДИРЕВА, в.о. голови обласної організації НСЖУ, депутат облради:

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику


– Відповідно до Конституції України, будь-який громадянин має право обирати і бути обраним. Жоден закон про інформацію, чи норми журналістської етики не обмежують право журналістів балотуватися в депутати, особливо місцевих рад. Журналіст – це настільки значима постать у суспільно-політичному житті, яка багато знає, багато вміє, що він міг би бути корисним в органах влади.

Чи не є це зрадою читацької/глядацької аудиторії? А чому це мала би бути зрада? Бо журналіста включать у політичний список? Закон не обмежує партійності журналіста. Інша справа – наскільки журналіст зуміє розділити себе як громадянина і журналіста, і не буде все це змішувати. Наскільки перебування в тому чи іншому політичному списку вплине чи не вплине на його журналістську діяльність? Я, скажімо, зуміла розділити себе, адже за ці п’ять років ніхто не зміг мені хоча б раз зробити схожий "закид". Але це дуже складно. Тому, краще за все, журналістові бути позапартійним.

"У репортажах таких журналістів відчувається тендеційність"

Ігор БАБЮК, політолог:

Хочуть стати тими, кого критикували: чому чернівецькі журналісти йдуть в політику


– Думаю, хорошим прикладом є позиція Тетяни Смолдиревої, яка у свій час пішла у депутати обласної ради від однієї політичної сили, а через певний період зрозуміла, що там відбувається конфлікт інтересів, де журналістські принципи протистоять партійним, особливо під час голосування. Вона зрозуміла, що журналіст повинен бути вище над політикою, мати власну принципову позицію.

Журналіст повинен бути готовим до того, що, якщо він йде у політичну партію, то він свідомо чи підсвідомо буде вважатися агентом цієї партії. Як би він не позиціонував себе як незалежний, всюди, де він виступатиме, його "штампуватимуть" як представника конкретної політичної партії.

Столичний приклад журналістів-політиків: Мустафа Найєм і Сергій Лещенко самі бачать, що вони знаходяться не у своїй тарілці. І, мені здається, вони відчувають дискомфорт у цій роботі, бо для того, щоб бути хорошим розслідувачем, не обов’язково бути депутатом. Будь-яку інформацію можна отримувати, будучи просто хорошим журналістом. І часом у їхніх матеріалах спостерігається тенденційність, навіяна, очевидно, партійним спілкуванням.

Микола КОБИЛЮК
Редактор: Микола Кобилюк
14-09-2015, 10:25
Коментарів 0 Переглядів 3 672

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.