Вперше за останні два роки український ринок нерухомості показав зростання, повідомив віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников. Згідно зі статистикою Мін’юсту за січень-червень 2015 року, кількість угод збільшилася практично в усіх регіонах країни, крім зони АТО: мова про всі операції по переходу прав власності – від покупки-продажу квартир і будинків та їх обміну до оформлення дарчих і спадщини, повідомляє
expres.ua "Найбільший приріст показала Київська область, де кількість угод збільшилася аж на 21,3%, причому договорів купівлі-продажу було оформлено на 29,3% більше, ніж у першому півріччі 2014-го. Настільки висока активність ринку пов’язана з відносно невисокою вартістю житлової нерухомості: однокімнатну квартиру до 20-км від столиці можна знайти за $15-20 тисяч ", – пояснив Гусельников.
На Заході України "мінус" показала Волинська (на 1,8%) і Львівська області (на 0,4%). У решті зафіксовано зростання: від 3,2% у Закарпатській до 7,6% у Чернівецькій. Хоча експерти, посилаючись на туристичний потенціал регіону і близькість до кордону, чекають від нього більш яскравих результатів за підсумком 2015 р.
Незважаючи на загальну стабілізацію ринку нерухомості, в структурі операцій досі зберігається висока частка договорів обміну та успадкування. Найбільше їх у західному регіоні. Приміром, у Волинській та Івано-Франківській областях договори дарування складають 41% від загальної кількості трансакцій. Причому в Івано-Франківській області подаровано нерухомості практично стільки ж, скільки продано (1257 проти 1 285 договорів).
"Ми бачимо, як і раніше, що ринок нерухомості йде в тінь. Подібним механізмом, оформленням угоди (через договори міни), громадяни уникають від ризиків, пов’язаних з банківськими переказами, плюс платять менше податків. Ринок оцінок, на жаль, занадто перенасичений "професіоналами", готовими за 250-300 грн. дати оцінку рази в чотири нижче ринкової. А, значить, знизити сплачуваний з угоди податок", – пояснив Андрій Гусельников.