RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання

"Дерибан" землі, скандали через бізнес-інтереси і відсутність діалогу обранців з мером - так експерти найчастіше описують роботу цього скликання депутатів міської ради, яке через два місяці закінчує свою каденцію.

Уже за два місяці більшості депутатів міськради доведеться попрощатися зі своїми мандатами. Цього четверга відбудеться передостання сесія міськради шостого скликання.

Журналісти "МБ" поцікавились у депутатів та експертів, як вони оцінюють ефективність роботи міської ради 2010-2015 років.

"Без бізнесменів було би більше користі"

Олена КАЛМИКОВА, депутат від "Свободи":

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


- Вважаю, що завжди можна працювати набагато ефективніше. Це стосується і депутатів шостого скликання. За п’ятибальною шкалою я би поклала "четвірку" за ефективність роботи. З одного боку, була буремна і досить напружена робота. З іншого - якби не "тертя" між депутатами за їхні бізнес-інтереси, то було би, звичайно, набагато легше і краще, і якісніше для міста. Відвідуваність депутатами сесій мені не подобається, бо коли кворум постійно на межі - це не нормально.

На моє переконання, стільки представників бізнесу, як є у нашій міськраді, не повинні бути депутатами. У законодавстві має бути якийсь норматив, який би визначав кількість бізнесменів у депутатському корпусі. Подивіться, скільки у нас є власників магазинів, автостоянок, ресторанів… Щоправда, серед них є і совісні люди. Скажімо, біля мене сидить депутат Крохмаль, який є директором будівельної компанії. Але це виняток. Здебільшого, представники бізнесу в міськраді гальмують злагодженість, командну роботу щодо просування проектів рішень, які спрямовані на розвиток міста. Бо коли починається оце "Я тобі сьогодні не дам, бо ти мені якось не дав" - це неправильно.

Очевидно, коли в депутати йдуть такі особи, які лобіюються тільки власні інтереси, то громада міста від цього лише потерпає.

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


"Підтримували злочинний режим, а нині - "демократи"

Юрій ВАТАМАНЮК, депутат від "Народного фронту":

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


- Перше, що спадає на думку під час аналізу роботи цієї міськради - це те, що депутати, грубо порушуючи законодавство, усунули з посади міського голови Миколу Федорука. Тобто ті 42 обранці сплюндрували принципи місцевого самоврядування і волевиявлення.

Це скликання спіткало чимало викликів, особливо тих глобальних, які стосувалися й держави загалом. Скажімо, Чернівецька міськрада теж на власному прикладі дізналася, що таке поняття "тушки" - коли люди, які були обрані від демократичних сил, "скурвилися" і почали співпрацю з Партією регіонів. А вже після Революції гідності ці одіозні депутати, які ще вчора плювали в обличчя виборцям, виконуючи вказівки злочинного режиму, різко "перефарбувалися" і стали "демократами". Чого лише вартують численні шоу на сесіях окремих політиків, які примудрилися "піаритися"… на війні, вдаючи із себе демократів і патріотів.

Хоча я впевнений, що чернівчани знають в обличчя тих депутатів, які стояли поруч із ними у найважчі хвилини життя країни. І, сподіваюся, що тим, хто "перефарбовувався", працював на благо Партії регіонів, виборці дадуть належну оцінку на виборах.

"Більшість гралася в політику"

Ігор УРСУЛЯН, позафракційний депутат:

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


- Великим досягненням цього скликання було те, що депутати нарешті затвердили Генеральний план Чернівців. Це рішення депутати "мусолили" практично 15 років.

Не вдалося міськраді дійти до того, щоб депутати не роздавали "наліво-направо" земельні ділянки під індивідуальну забудову. Хочеться, аби цей процес відбувався тільки через аукціони. З огляду на військову ситуацію в країні, такі винятки можна було б робити для учасників АТО, яких держава зобов’язується забезпечити землею під будівництво.

Якщо оцінювати роботу депутатів за п’ятибальною шкалою, то впевнений, що тут слід ставити "трієчку". Адже 80 відсотків моїх колег із депутатського корпусу більше гралися в політику, ніж займалися питаннями, заради яких їх громада делегувала в сесійну залу.

"Працювали за принципом "Чим гірше, тим краще"

Олександр МАДЕЙ, позафракційний депутат:

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


- Я зайшов у міськраду в останній рік роботи цього складу. Тоді важко було говорити про ефективність, оскільки відчувалося наближення чергових місцевих виборів. Якщо не брати до уваги тривалість засідань (а останнім часом вони відбуваються по два-три дні), у більшості випадків рішення ухвалювались після значних суперечок. Замість того, щоб ламати списи довкола питань, хто з депутатів чиї інтереси лобіює, варто було би сконцентруватися на роботі.

Після того, як чернівчани обрали мером Олексія Каспрука, у депутатів була можливість спробувати забути про приналежність до певних груп і налагодити співпрацю на користь громади міста. Але обранці цим не скористалися - занадто великими були їхні запити.

Останні два роки роботи ради - це був період, коли ламалася система. Чимало депутатів визначалися, де вони і з ким. Багатьом доводилося переосмислювати свою приналежність до тієї чи іншої політичної сили. Були спроби окремих колег внести деструктив у роботу міськради за принципом "Чим гірше, тим краще". Можливо, це робилося з метою довести, що міський голова не може впливати на процеси у місті. Хоча, на мій погляд, у тих умовах, які склалися в місті і державі, Каспрук із роботою більш-менш впорався.

"Перед виборами знову кинуться допомагати місту"

Ігор БУРКУТ, політолог:

Чим відзначилась Чернівецька міськрада шостого скликання


- Я негативно оцінюю роботу цієї міської ради. Замість того, щоб займатися містом, депутати весь час гралися в політичні ігри. Міняли мера, займалися поділом комунальної власності… Якби йшлося про те, кого з них обирати повторно, то більшість їх довела свою нездатність працювати. Водночас окремі депутати справді займалися корисними справами. Гадаю, зараз перед виборами всі депутати кинуться ремонтувати дороги, допомагати школам і садкам, облаштовувати дитячі майданчики. Але чи купляться виборці знову - це вже риторичне питання.

Гадаю, міську раду потрібно різко оновлювати, адже ми вступаємо в нову епоху, коли буде створено Чернівецьку територіальну громаду. І тоді нарешті буде механізм, який дозволив би виборцям контролювати роботу тих, кого вони обирають.

Микола КОБИЛЮК
Редактор: Микола Кобилюк
28-08-2015, 12:03
Коментарів 0 Переглядів 2 181

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.