Колишній чернівчанин, громадський діяч Йосип Зісельс потрапив до ТОП-8 моральних авторитетів - людей, чиї вчинки і слова викликають безумовну повагу і підтримку співвітчизників.
Відповідний рейтинг за допомогою експертів склали журналісти видання "Новое Время", пише molbuk.ua
"Ми не хотіли проводити широке опитування, яке передбачувано видало б певну кількість розкручених персонажів. Для визначення списку тих, на кого рівняються, ми звернулися до людей досвідчених і таких, що відбулися як особистості — письменників, художників, лідерів думок, правозахисників, політиків нової хвилі — загалом 50 осіб", - повідомляють журналісти.
Колишній буковинець Йосип Зісельс опинився на восьмій позиції цього рейтингу.
Як відомо, український громадський діяч і дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху Йосип Зісельс народився в Ташкенті в 1946 в сім'ї службовця. Закінчив фізичний факультет Чернівецького університету в 1969 році.
З початку 1970-х співпрацював з єврейським і загальнодемократичним підпільними рухами в СРСР.
Навесні 1972 виключений з комсомолу за виступ в захист права на репатріацію.
У 1978 вступає в Українську Гельсінську групу. У тому ж році заарештований і засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії посиленого режиму за "наклепницькі вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад".
19 жовтня 1984 заарештований у Чернівцях, знов засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії суворого режиму. У 1987 відмовився від запропонованої амністії, оскільки не хотів підписувати зобов'язання з відмовою від політичної діяльності.
У 1988 створює в Чернівцях першу єврейську організацію в Україні. У 1989 бере участь в створенні Ваада (Конфедерації єврейських організацій і общин) СРСР і стає його співголовою.
Член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністській організації.
Голова Ваад України (з 1991), виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України.
У 2002 на засновницькому з'їзді Євро-Азійського Єврейського Конгресу в Москві (Росія) обраний головою Генеральної Ради. Співзасновник Музею історії та культури євреїв Буковини (2008).
Виконавчий віце-президент Конгресу Національних Громад України (КНГУ).
У 2014–2015 — член Конкурсної комісії, до повноважень якої входить висунення кандидатур на посаду директора Національного антикорупційного бюро України. Призначений за квотою КМУ.