Криза і бойові дії на Сході вплинули на демографію нашої країни.Середньостатистичний українець за рік постарів з 40,5 років до 40,7 років, а кількість жінок над чоловіками збільшилась з 7,4% до 7,5%. Такі дані дає Держстат.
Про це йдеться в публікації газети "Сегодня", пише molbuk.ua
"Найстаріша" область – Чернігівська (середній вік жителя – 43,1 року), а наймолодша – Закарпатська (середній вік – 36,7 років). Остання може похвалитися і "найрівнішим" співвідношенням чоловіків і жінок: 48% чоловіків проти 52% жінок. В інших регіонах "перекоси" значніші: так, в найбільш "жіночій", Донецькій області, – 45,5% чоловіків проти 54,5% жінок.
Водночас Чернівецька область потрапила до переліку "наймолодших" регіонів - середній вік тут складає 38,6 років.
Як пояснила нам вчений Інституту демографії Ірина Аксьонова, причина "молодості" Закарпаття – багатодітні сім'ї, а Чернігівщина – депресивний регіон, молодь прагне виїхати звідти.
"Жінок більше, адже живуть в середньому на 10 років довше, ніж чоловіки: 76 років проти 66. За статистикою, хлопчиків народжується на 4% більше, ніж дівчаток, або 52% проти 48%. До 35 років кількість статі зрівнюється, а потім починається зниження кількості чоловіків: вони працюють у більш важких і небезпечних умовах (тому Донецька область найбільш "жіноча". – Авт.) і ведуть менш здоровий спосіб життя", – говорить Аксьонова.
За даними Держстату на 1 червня 2015 року, смертність в країні перевищила народжуваність. Виняток – Київ: плюс 466 дітей. Півроку тому в плюсі були також Рівненська, Закарпатська, Волинська та Чернівецька обл. Аксьонова пояснює спад народжуваності війною і кризою: "Одну дитину зараз заводять практично всі сім'ї, а другу, третю – ні. Так буде, поки в країні не встановиться мир, і не почне рости економіка. Також зараз менше людей репродуктивного віку (20-25 років) через спад народжуваності в 1990-і роки. Тому і дітей буде з'являтися на світ все менше".
28-07-2015, 08:35
0
2 073