Чим спекотніше літо, тим більше охочих скупатися у річках та озерах. І, на жаль, тим більше потопельників.
Це літо виявилося дуже спекотним. І от уже з початку року у водоймах Буковини потонуло 12 людей, із них п'ятеро дітей. Ця цифра за півроку вже наздоганяє кількість потопельників за увесь минулий 2014 та позаминулий 2013 роки. А дітей за цих півроку потонуло більше, аніж за останніх три роки.
Про це molbuk.ua розповів Сергій БАБЧУК, начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС України у Чернівецькій області:
- Зокрема, у 2014 році потонуло 14 людей, із них одна дитина, - наводить статистику Сергій Бабчук. - А у 2013 — 14 буковинців, із них одна дитина. А от влітку 2012 року сонце також добряче припікало. У результаті потонуло 30 буковинців, із них троє дітей.
Сергій Бабчук нагадує правила надання першої допомоги людині, яка тоне:
- Якщо на ваших очах тоне людина, треба перш за все гукнути, попередити, що ви її бачите, щоби вона не панікувала, - каже чоловік. - Тоді підпливти ззаду, взяти попід пахви і доправити на берег. Не можна підпливати спереду. Тому що людина, яка тоне, у паніці може й вас потягнути під воду.
Після того, як витягнули постраждалого на берег, треба видалити воду, якої він наковтався, радить рятувальник. Для цього покладіть людину животом собі на коліно і натисніть на неї. Після видалення води покладіть потерпілого на тверду поверхню і підкладіть щось під шию, щоб закинути назад голову. Це потрібно для того, щоби не западав язик.
До прибуття машини швидкої допомоги робіть штучне дихання та непрямий масаж серця з періодичністю два вдихи, 30 натискань.
Паралельно перевіряйте ознаки життя — пульс (краще на сонній артерії на шиї) та дихання. Якщо наявність дихання складно визначити на око, простежте за грудною клітиною, піднесіть до носа чи рота дзеркальце чи навіть мобільний телефон.