У Чернівцях більше 11 тисяч платників користуються пільгами при сплаті земельного податку

Новини Чернівців
1 117
0
У Чернівцях більше 11 тисяч платників користуються пільгами при сплаті земельного податку

Упродовж першого півріччя цього року землевласники та землекористувачі сплатили до місцевого бюджету 46,6 млн. грн. (в т.ч. 39,2 млн. грн. перерахували юридичні особи, а 7,4 млн. грн. – фізичні особи), що на 7,7 млн. грн. більше, аніж минулого року, повідомляє сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях.

За станом на 01.07.2015 р. у Чернівцях сплачують плату за землю: 430 платників орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та 810 платників земельного податку – юридичні особи. Наразі на обліку перебувають 609 платників орендної плати та 65 платників земельного податку підприємців - фізичних осіб.

Крім того, в ДПІ у м. Чернівцях обліковується 16850 платники земельного податку - громадян, з них користуються пільгою щодо сплати земельного податку 11582 фізичних осіб. Також на обліку в ДПІ у м. Чернівцях перебуває 2666 громадян - платників орендної плати.

Громадянам - платникам земельного податку до 1 липня направлено податкові повідомлення-рішення з вимогою про сплату за землю. Сплатити необхідно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня.

Нагадуємо, що для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Зауважимо, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні подати до органів податкової служби документи, що посвідчують їх право на пільгу.

До платників застосовують штрафні санкції: у разі затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм