Чернівецька область — одна з трьох областей, де є школи, половина чиїх учнів не склала зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Окрім того, за результатами ЗНО з усіх предметів, Буковина — одна з двох областей, де немає жодного 400-бальника.
Про це розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук в інтерв’ю виданню "Аналітична служба новин".
- Я сьогодні готовий назвати 472 школи України, в яких щонайменше десять випускників не склали тест з української мови та літератури. Серед них є гімназії, ліцеї, міські й сільські школи, - зауважив Лікарчук. -. От і питається: якщо у школі половина учнів не склала тест з української мови та літератури (це не англійська, де можна сказати, що вчителя немає!), що потрібно робити з такою школою? Що треба робити з таким колективом? Що слід робити з освітою в цьому регіоні? Хтось же повинен прийняти це рішення.
Читайте також: Чернівецька область — серед найгірших за результатами ЗНО"Де найбільше таких шкіл? Це Закарпатська, Чернівецька й Рівненська області, - продовжив Лікарчук. - І тут уже починається ситуація, яку знову можна порівняти з медициною: результати аналізів є, результати обстежень – теж. Залишилося поставити діагноз і ухвалити відповідне рішення, але це вже – не завдання УЦОЯО".
До речі, за результатами всіх тестувань є лише два абітурієнти, які набрали по 200 балів з трьох предметів, та 84, котрі мають по 200 балів із двох предметів.
Читайте також: Результати ЗНО на Буковині назвали "соромом"
- Не густо. Надто якщо зважити на кількість ліцеїв і гімназій. Найбільше 400-бальників у Львівській області(17) й Києві(16), - зазначив Ігор Лікарчук. - Немає жодного в Кіровоградській і Чернівецькій областях. І дуже цікаво, що обидва 600-бальники закінчили загальноосвітні навчальні заклади міста Ніжина.
Нагадаємо, на Буковині
українською володіють гірше, ніж на Донбасі.
13-07-2015, 16:39
0
2 218