Глава представництва ЄС в Україні розповів про те, як регіони, розташовані біля кордонів членів ЄС, можуть розвивати співпрацю з цими країнами.
Про це він розповів у
інтерв’ю Forbes.
- В Україні є регіони, розташовані біля кордонів членів ЄС (Буковина, Галичина та інші), які мають трохи тісніші зв'язки з ЄС, ніж решта України. Чи міг би Євросоюз розвивати співпрацю з цими конкретними територіями в першу чергу? Що може отримати ЄС від такої співпраці?− Це запитання більше не до ЄС, а до самих сусідніх країн − як розвинути цю співпрацю на рівні різних регіонів, спільнот. Євросоюз підтримує контакти з урядом і уповноваженими людьми. Це не означає, що ми не підтримуємо різні дії на місцевому та регіональному рівнях, але для проектів ЄС недостатньо хороших намірів, у вас має бути більше партнерів у проектах співпраці, щоб отримати фінансову допомогу ЄС на реалізацію проекту. Це не двосторонній інструмент.
Якщо країна бажає розвивати двосторонні відносини з іншим регіоном України, вона повинна інвестувати свої, а не європейські гроші, оскільки бюджет ЄС спільний. Існує добре реалізований місцевий прикордонний трафік на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. У вас є особливі правила для громадян цих прикордонних регіонів, щоб створити більше зв'язків. Вони відповідають потребам спільнот, які проживають у поясі 50 км по обидва боки кордону.
Але весь кордон країн-членів ЄС з Україною доступний для мільйонів українських громадян. Вони легко можуть перетинати кордон. З цим немає жодних проблем.
Питання не в тому, щоб створити особливі зв'язки між одним або іншим регіоном, а в тому, щоб допомогти всій Україні бути стійкою країною. Зазвичай прикордонні регіони отримують вигоду від цих більш активних контактів. Але мета не в тому, щоб фокусуватися на одних тільки прикордонних регіонах.
Сама філософія і принципи зближення з ЄС − знизити важливість державних кордонів як перепон для контактів між людьми. Державні кордони залишаються, є права державної влади управляти цими територіями, але найкраще − коли громадяни перетинають кордон, не помічаючи його, як це зараз у країнах ЄС. Ви можете доїхати від Естонії до Португалії без необхідності зупинятися на кордоні. З Фінляндії ви можете дістатися до Португалії, не помічаючи жодних змін, окрім інших дорожніх знаків, виконаних іншими буквами й іншим кольором. Але ви вільно подорожуєте в цій зоні.
Чому ЄС так турбується про безвізовий режим і його негативні наслідки? Якщо щось негативне трапитися з цим, ця фантастична свобода європейського континенту може бути поставлена під питання. Причому дуже багато країн працювали над тим, щоб мати таку розкіш. Багато років вони інвестували величезні суми у всі елементи цієї свободи. Ми не можемо ризикувати цим.
8-07-2015, 01:10
0
1 618