Під час офіційного відкриття Дня вишиванки у Чернівцях у галереї ратуші відбулося нагородження переможців фотоконкурсу “Правишиванка”. Переміг у конкурсі доктор хімічних наук, знаний чернівецький науковець Ярема Тевтуль.
- Цьогоріч родзинкою нашого свята є фотовиставка зі старими світлинами людей у вишиванках, - говорить голова оргкомітету Дня вишиванки Леся Воронюк-Волошина. - Найстаріше фото на виставці - це фото 1900 року з архіву Марини Фіжделюк, але переможцем виставки став Ярема Тевтуль - він надав для конкурсу неповторну серію світлин. Роздивляюся старі фото і задумуюся: 1900 рік - України, як такої держави не було. Або ж світлини часів, коли ми були у складі Радянського Союзу... А світлини доводять, що українці завжди були у вишиванках. І нині, коли ми живемо у своїй країні, нам нема на що нарікати. Просто потрібно працювати на всіх фронтах!
Сама ж Леся прийшла на свято у старовинній вишиванці Заставнівського району.
- Моя вишиванка є традиційною святковою, - зауважує Леся. - Хотілося одягнути щось ніжне та радісне, бо нині мало веселих новин. А так хочеться, аби люди не занепадали духом.
Також голова оргкомітету свята наголошує, що сьогодні до започаткованого у Чернівцях свята долучилися практично усі обласні центри України та навіть приблизно 20 країн світу (не лише діаспора, але й солідарні з нашою країною іноземці). А ще небайдужі буковинці приносять вишиванки у волонтерський центр для наших бійців на Сході.
Також у галереї ратуші презентували персональні виставки вчителів-педагогів з кожного району області "Над світом українським вишивка цвіте" (Інститут післядипломної педагогічної освіти), експозицію "Буковинські дивотвори" та показ колекції концертних етнічних костюмів (Чернівецький коледж дизайну). А ось показ старовинних вишиванок кожного району області відбувся на основі колекцій вишивальниць Дарії Стасюк та Ганни Кривобок.
21-05-2015, 15:14
0
2 478