У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї запрацювала нова експозиція, присвячена Другій світовій війні. Архівні документи, старі фотографії, зразки зброї, особисті речі воїнів, трагічні листи розповідають про жахіття воєнних днів. Особливість нової експозиції у тому, що вона розкриває також і діяльність УПА.
- Та експозиція, яка була у нашому музеї раніше, вона не зовсім була достовірною. Ми змінили її концепцію, - розповідає завідуюча відділом новітньої історії Чернівецького обласного краєзнавчого музею Марія УНГУРЯН. - Раніше було таке поняття, як Велика Вітчизняна війна і наш зал був присвяченій цій війні. Зараз розширилися часові рамки: Друга світова війна розпочалася 1939 року і продовжувалася до 1945 року. Відповідно розширилася і експозиція: її доповнено фотографіями, документами, оригінальними речами. Також експозицію доповнено експонатами національно-визвольних змагань українського народу, які також відбувалися у цей період. Адже українці насправді вели не одну війну: відбувалися і німецько-радянська, і українсько-радянська, і українсько-румунська, і українсько-польська війни.
Оглядаючи зали, з нового ви відкриєте для себе такі розділи, як “УПА на Буковині у 1943-1944 роках”, “Повоєнна боротьба УПА”... Цікавим є розділ експозиції про те, як відбувалося звільнення області. Любителів роздивлятися оригінальні речі зацікавлять листи, військова форма, гранати, снаряди, музичні інструменти, а також аптечки медиків. А ось старі фотографії, зокрема, розповідають про діяльність підпільних груп, наприклад, відомого комуністичного підпілля під керівництвом Кузьми Галкіна у Хотині.
7-05-2015, 14:52
0
1 998