Всі буковинці, які хочуть отримати субсидію мають подати заяви в раонні управління соцзахисту. На цьому наголосив Юрій Півень, заступник начальника Департаменту соціального захисту населення ОДА.
- Поки що є багато людей на прийомі в районних управліннях соціального захисту населення області. Черги - поки що одна із проблем, які стосуються призначення субсидій. Поки що офіційно програма призначення субсидій офіційно не працює, працівники приймають заяви, але не дають їм хід. Бо відмовити людям у прийомі заяв вони не можуть. Але згідно закону, до травня працює ще попередня програма субсидій. Якби ми пускали ці заяви в хід, тоді б довелося враховувати всі обмеження, які були зазначені у попередній програмі, - пояснив Ю.Півень.
Інша проблема - люди не вірять, що отримають субсидію. Всі буковинці, які хочуть отримати субсидію мають подати заяви.
- Існує дуже розлога таблиця. За цими даними згідно доходів, та норм споживання визначено який відсоток зобов’язана сім’я оплатити. Скажімо, сім’я з найнижчим доходом на одну особу – 500 гривень. Їхній обов’язковий відсоток виплати – 3,19. Тобто одна особа з доходом у 500 гривень має сплатити 15 гривень за житлово-комунальні послуги в межах норм, з двох осіб – 31 гривню, три особи – 47 гривень, а чотири особи – 63 гривні. Все, що вище, оплатить держава, - навів приклад Ю.Півень.
Чим більший дохід, тим більший відсоток обов’язкового платежі сім’я має сплатити. Скажімо, найбагатша сім’я з доходом на одну особу 5000 має сплатити обов’язковий платіж розміром 31,89 відсотка. Тобто дві особи з доходом 10000 гривень повинні сплачувати за комунальні послуги – 3188 гривень.
Обмежень у призначенні субсидій майже немає. Та й усі пільги для пільгових категорій населення зберігаються у повному обсязі.
28-04-2015, 17:02
0
1 820