У Чернівцях вшосте відбувається Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах "Сурми Буковини".
Він розпочав свою творчу біографію у 2000 році як регіональний, згодом став всеукраїнським, а з 2004-го отримав статус міжнародного. Мета конкурсу –виявлення обдарованої молоді, сприяння розкриттю творчої індивідуальності музикантів, підвищення їхнього виконавського рівня та обмін досвідом.
Засновники конкурсу – управління культури ОДА та учбово-методичний центр культури Буковини. Він проводиться у партнерстві з обласною філармонією на базі училища мистецтв та музичних шкіл №№ 1, 2, 4.
За роки існування конкурсу свою майстерність продемонстрували чимало юних музикантів, більшість із яких вже стали відомими виконавцями.
Цьогоріч у конкурсі беруть участь 174 виконавці з 10 областей України, Білорусі, Польщі, Болгарії. Буковину представлятимуть 27 талановитих музикантів.
Оцінює майстерність учасників поважне журі, до складу якого входять відомі музиканти, педагоги та композитори.
"Нині конкурс проводиться у непростій ситуації, коли в Україні практично триває війна, – розповів голова журі Володимир Апатський, народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор Національної академії України ім. П. Чайковського, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. - Учасники виконують дуже серйозну музику всесвітньовідомих композиторів. Популярність конкурсу з кожним роком зростає. А це свідчить, що наша країна має майбутнє".
Серед членів журі – Борис Ничков, заслужений артист Білорусі, професор Білоруської музичної академії, Роман Вовк, професор, завідувач кафедри Національної музичної академії України, Стоян Караіванов, професор Пловдівської академії музики (Болгарія), Віталій Возняк, професор музики, диригент Швейцарського симфонічного оркестру.
"У вашому місті дуже сердечні люди, які ходять по вулицях і усміхаються. Я дуже задоволений, що на конкурсі багато талановитих музикантів", – сказав Єжи Котичка, професор Краківської академії музики (Польща).
Члени журі запевнили, що конкурс у Чернівцях унікальний, бо в ньому використовують всі музичні духові та ударні інструменти. А ще він має славу чесного та об’єктивного.
Конкурсні прослуховування відбуватимуться 27, 28, 29 квітня у приміщеннях музичних шкіл №№1, 2 та у першому корпусі училища мистецтв (вул. Гакмана, 3).
Закриття конкурсу 29 квітня о 18.00 у залі органної музики обласної філармонії.
27-04-2015, 16:32
0
1 955